یافته محققان بریتانیایی؛

نرخ پایین مرگ و میر در میان بیماران پسوریازیس مبتلا به كرونا

نرخ پایین مرگ و میر در میان بیماران پسوریازیس مبتلا به كرونا

پژوهشگران دریافتند بیماران مبتلا به پسوریازیس كه داروهای سركوب كنده ایمنی مصرف می كنند با نرخ بالا بقاء در صورت مبتلاشدن به كووید 19 مواجهند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، یافته های پژوهشگران نشان میدهد بیماران مبتلا به پسوریازیس که داروهای تأثیرگذار بر سیستم ایمنی مصرف می کنند نرخ بقاءشان در صورت ابتلاء به کووید ۱۹ بیش از ۹۰ درصد است.
محققان در این مطالعه به بررسی این مساله پرداختند که چطور پسوریازیس و داروهای مورداستفاده برای این بیماری می تواند بر شدت بیماری کووید ۱۹ تأثیر گذارد.
بیماری پسوریازیس یک مشکل پوستی است که سبب قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست با لایه های سفید می شود. بنظر می رسد این مشکل ناشی از سیستم ایمنی باشد.
اکثر مواقع بیماران مبتلا به نوع متوسط تا شدید این بیماری با داروهای تأثیرگذار بر سیستم ایمنی نظیر بیولوژیک ها که پروتئین های سیستم ایمنی را هدف قرار می دهند یا قرص های متداول سرکوب کننده سیستم ایمنی تحت درمان قرار می گیرند.
در این مطالعه، پژوهشگران دانشگاه منچستر ۳۷۴ بیمار پسوریازیس را که مبتلا به کووید ۱۹ شده بودند بررسی کردند. بیشتر این بیماران داروهای بیولوژیک یا قرص های متداول سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کردند.
محققان مشاهده نمودند از بین این تعداد بیمار، ۳۴۸ نفر (۹۳ درصد) از بیماری کووید ۱۹ بهبود یافتند، ۷۷ نفر (۲۱ درصد) در بیمارستان بستری شدند و ۹ تن (۲ درصد) فوت کردند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1399/08/20
12:26:06
5.0 / 5
2092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag