رئیس انجمن رادیولوژی ایران مطرح كرد

لزوم اصلاح تعرفه های رادیولوژی در كشور

لزوم اصلاح تعرفه های رادیولوژی در كشور

به گزارش بیو بگ رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به ضرورت افزایش تعرفه های رادیولوژی در كشور اظهار داشت: هم اكنون هر چند كه كمبودی در زمینه دستگاه های رادیولوژی مانند سی تی اسكن احساس نمی گردد، ولی این دستگاه ها به مرور زمان فرسوده خواهد شد و نیاز به تعمیرات و به روزرسانی دارند بدین سبب با اصلاح تعرفه ها باید شرایط به سمتی پیش رود كه تعمیر و خرید دستگاه ها برای مراكز رادیولوژی مقرون به صرفه باشد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی صانعی طاهری، رئیس انجمن رادیولوژی ایران درباره برگزاری سی و ششمین کنگره رادیولوژی ایران گفت: این کنگره به صورت مجازی از روز ۱۳ آبان شروع شد و با حضور اساتید و دستیاران رادیولوژی و رادیولوژیست های سراسر کشور تا ۱۶ آبان ادامه داشت و همین طور تا ۳۰ آبان روزهای پنجشنبه و جمعه این کنگره برگزار می گردد.
وی ادامه داد: همین طور این کنگره به صورت آفلاین و با 100 سخنرانی ضبط شده از سخنرانان داخلی و اساتید مدعو خارجی طی دو ماه در سایت کنگره قابل دسترس می باشد. روز جهانی اشعه در هشت نوامبر یا ۱۸ آبان می باشد. که هر ساله همزمان با روز جهانی کشف اشعه ایکس و یا روز جهانی اشعه گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان این حوزه انجام می گرفت ولی امسال به سبب شیوع ویروس کرونا در تلاشیم که پاسداشتی از یاد و خاطره شهدای سلامت رادیولوژی داشته باشیم.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران، صانعی با اشاره به خدمات شبانه روزی رادیولوژیست ها و کارشناسان حوزه رادیولوژی در وضعیت کرونا اظهار داشت: این در حالیست که تعرفه خدمات رادیولوژی در کشور بسیار پایین است و باید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه اقدامات لازم را جهت افزایش تعرفه ها انجام دهند. البته ما معتقدیم که تعرفه ها باید اصلاح گردد ولی هزینه بر دوش مردم نباشد بطوریکه بیمه ها این دفعه را بر دوش بگیرند.
وی اشاره کرد: این دستگاه ها به مرور زمان نیاز به جایگزینی و به روزرسانی دارند و این در حالیست که با افزایش قیمت ارز خرید دستگاه های جدید بسیار با مشکل روبه رو شده است. برای ارائه خدمات با کیفیت به مردم و بیماران لازم است که تجهیزات به روز شوند و از آنجایی که کلیه تجهیزات ما وابسته به ارز است، شرایط اقتصادی کشور بیش از سایر رشته ها ما را متاثر می کند و عدم تناسب بین قیمت تمام شده خدمات و تعرفه، مشکلات زیادی برای مراکز و موسسات تصویربرداری به وجود می آورد. امیدواریم با حمایت وزارت محترم بهداشت و بیمه های درمانی این روند اصلاح گردد.
منبع:

1399/08/18
13:46:37
5.0 / 5
1646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag