مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

منظم شدن پرداختی های بیمه سلامت در سال جاری، تمهید برای بدهی های سال ۹۶

منظم شدن پرداختی های بیمه سلامت در سال جاری، تمهید برای بدهی های سال ۹۶

بیو بگ: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: نگرانی عرضه دهندگان خدمت در بخش های بستری و سرپایی در سال ۹۷ مربوط به ایجاد نظم در پرداخت بود كه ما هم به این كار عمل كرده و پرداختی ها را منظم كردیم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی با بیان این كه سازمان بیمه سلامت با ۱۰ هزار پزشك متخصص قرارداد دارد، اظهار داشت: بار رجوع بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در سال به بخش غیربستری ۱۹۸ میلیون بار رجوع است. همینطور در سال ۴۳ میلیون بار بیماران به پزشكان متخصص طرف قرارداد با این سازمان رجوع می كنند. طبیعی است كه اگر قرارداد با پزشكان وجود نداشته باشد، این اعداد حاصل نمی گردد.
وی با بیان این كه حدودا در ۷۰ درصد استان های كشور، صد در صد پزشكان با سازمان بیمه سلامت قرارداد دارند، اضافه كرد: اگر پزشكی با این سازمان قرارداد ندارد به دلیل بدهی ها نیست و امكان دارد دلایل دیگری وجود داشته باشد.
موهبتی افزود: نگرانی عرضه دهندگان خدمت در بخش های بستری و سرپایی در سال ۹۷ تولید نظم در پرداخت بود كه ما هم به این كار عمل كرده و پرداختی ها را منظم كردیم و هم اكنون بین ۲۰ تا ۲۷ هر ماه به بخش خصوصی و دولتی پرداختی ها را انجام می دهیم. البته بدهی هایی از سال ۹۶ باقی مانده كه حدود ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود و از این میزان ۳ هزار میلیارد تومان اسناد اوراق خزانه پرداخت گردید.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت تصریح كرد: بخش خصوصی تمایلی به دریافت اسناد اوراق خزانه به جای دریافت پول نقد ندارد كه البته حق دارند. در نتیجه در تلاش هستیم كه بدهی سال ۹۶ را به روز نماییم و اخیرا جلسه ای داشتیم كه باقی مانده اسناد اوراق خزانه را به صورت نقدی دریافت و به بخش خصوصی پرداخت نماییم كه امیدواریم این كار صورت گیرد.1397/07/10
13:46:39
0.0 / 5
4367
تگهای خبر: پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag