سامانه نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی در اختیار عرضه دهندگان خدمات درمانی قرار گرفت

سامانه نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی در اختیار عرضه دهندگان خدمات درمانی قرار گرفت

به گزارش بیو بگ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینكه پیشرفت برنامه نسخه الكترونیك با جدیت در حال انجام می باشد، اظهاركرد: امروز گام مهمی در تكمیل این سامانه برداشته ایم و تمامی عرضه دهندگان خدمات درمانی امكان استفاده از سامانه نسخه الكترونیك این سازمان را دارند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ویدئو کنفرانسی که به منظور اعلام آغاز به کار سامانه نسخه نویسی الکترونیکی این سازمان با حضور مدیران درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور برگزار شد، اظهار نمود: سامانه نسخه الکترونیک از امروز در اختیار تمامی عرضه دهندگان خدمات درمانی قرار دارد و انتظار می رود که پزشکان، داروخانه ها، مراکز پاراکلینیک و درمانگاه ها به مرور از این سامانه استفاده کنند و در نهایت بیمارستان ها هم بتوانند سامانه های خویش را به سامانه نسخه الکترونیک متصل کنند و بزودی شاهد حذف کامل دفترچه های کاغذی باشیم.
وی تلاش حداکثری مدیریت درمان تأمین اجتماعی استانها را در پیشبرد این برنامه بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: مدیران درمان استانها مدیریت پیشبرد مبحث را شخصا و با جدیت در دستور کار قرار می دهند و پیشرفت کار را به صورت روزانه کنترل و به ستاد مرکزی سازمان گزارش می دهند.
سالاری قابلیت اتصال سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی به سایر سامانه ها و نرم افزارهای نسخه نویسی و نسخه پیچی را از خصوصیت های ممتاز و بسیار حائز اهمیت عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از گلایه های پزشکان و سایر عرضه دهندگان خدمات درمانی تعدد سامانه های نسخه الکترونیک سازمان های بیمه گر است که با ایجاد API در سامانه نسخه نویسی تأمین اجتماعی این مشکل برطرف شده و عرضه دهندگان خدمات درمانی می توانند از این طریق اطلاعات مورد نیاز را در سامانه های مختلف به صورت همزمان بارگذاری و یا دریافت نمایند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر اختیاری بودن استفاده از سامانه نسخه الکترونیک این سازمان تاکید کرد و اظهار داشت: تمامی پزشکان دارای امضای دیجیتال می توانند با استفاده از این سامانه ۹۵ درصد سهم سازمان تأمین اجتماعی از مبلغ ویزیت را به روز دریافت نمایند و پزشکان فاقد امضای دیجیتال هم ۸۰ درصد از سهم سازمان تأمین اجتماعی را روزانه دریافت می کنند.
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی هم در این نشست حذف دفترچه و برنامه نسخه الکترونیک را از مهمترین اولویت های این سازمان برشمرد و اظهار داشت: امکان نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک برای تمامی عرضه دهندگان خدمات درمانی در بستر سامانه سازمان تأمین اجتماعی فراهم گشته است.
دکتر صفی خانی، مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در ادامه این جلسه اظهار داشت: امروز نتیجه زحمات مجموعه سازمان تأمین اجتماعی با شروع بهره برداری از سامانه نسخه الکترونیک بدست آمده است و مرحله جدیدی از تکمیل این سامانه را شاهد می باشیم.
وی ادامه داد: اهتمام دکتر سالاری برای اجرای پروژه باعث پیشبرد کار و نتیجه بخشی یک کار تیمی با ارزش شد و طراحی و تست سامانه به پایان رسیده و بهره برداری از آن شروع می شود.
علی اکبر ربیع زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: به منظور بهبود شرایط و موفقیت اجرای برنامه نسخه الکترونیک پهنای باند اختصاصی به این سامانه ۳ برابر و ظرفیت پردازش ۵ برابر شده است و در مجموع پایداری سامانه به ۹۹ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: برای حلقه های مختلف این سامانه آماده همکاری با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت شرکت های تولید کننده نرم افزار و اپلیکیشن هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در این نشست مدیران درمان تأمین اجتماعی چند استان هم به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود درباره سامانه نسخه الکترونیک پرداختند.
منبع:

1399/08/12
19:32:55
5.0 / 5
1510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag