نقش رهنمودهای رهبری در مقابله با كرونا

نقش رهنمودهای رهبری در مقابله با كرونا

به گزارش بیو بگ رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به نقش راهگشای بیانات مقام معظم رهبری در مقابله با كرونا، اظهار داشت: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت كردند اما متاسفانه كسانی كه باید به این صحبت ها عمل كنند متاسفانه در بخش اجرایی مشكل دارند.


دکتر پیام طبرسی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: با استناد به آمار روزانه مبتلایان و جانباختگان کرونا می بینیم که در اوج بیماری هستیم و در چنین وضعیتی شرایط نمی تواند خوب باشد.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه تحرک جمعیتی می تواند آمار مبتلایان و جانباختگان به کووید۱۹ را افزایش دهد، خاطرنشان کرد: حالا مشکل اصلی این است که علاوه بر مسافرت ها، میهمانی ها و عروسی ها هم باردیگر برگزار می گردد و این تجمعات سبب بدتر شدن وضعیت بیماری در کشور می شود آنهم در شرایطی که کرونا هنوز داروی اختصاصی ندارد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره نقش اعمال محدودیت ها در پیشگیری از گسترش بیماری در کشور، خاطرنشان کرد: در صورتیکه این محدودیت ها با جدیت اجرا شود شرایط بهتر خواهد شد، اما محدودیت های فعلی هم چندان تفاوتی با گذشته ندارد و با این محدودیت ها به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید؛ ما احتیاج به یک تعطیلی ۲ تا ۳ هفته ای داریم تا پیک بیماری کاهش پیدا کند و آن زمان کم کم بازگشایی ها را با دقت انجام دهیم تا بیماری کنترل شود. اعمال محدودیت ها باید بگونه ای باشد که تاثیرات آن مشهود باشد.

وی با اشاره به بیانات روزهای اخیر مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا، اضافه کرد: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت کردند اما متاسفانه کسانی که باید به این صحبت ها عمل کنند متاسفانه در بخش اجرایی مشکل دارند.

منبع:

1399/08/06
22:40:28
5.0 / 5
1838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag