در روزهای سیاه كرونایی؛

كدام تست كرونا مطمئن تر است

كدام تست كرونا مطمئن تر است

به گزارش بیو بگ ترس از مبتلا شدن به كرونا به خصوص با تشدید سرعت انتقال بیماری، سبب شده تا تقاضا برای انجام تست های تشخیصی افزایش یابد، اما نكته مهم در این بین، زمان انجام و نوع تست است كه باید آگاه باشیم.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، قابل اعتمادترین تستی که هم اکنون برای تشخیص کرونا مورد استفاده قرار می گیرد، تست PCR است که نتیجه مثبت آن به مفهوم وجود ویروس می باشد، اما نتیجه منفی آن امکان دارد ۴۰ درصد خطا داشته باشد.
به یاد داشته باشید اگر با فرد مبتلا به کرونا تماس داشتید، فردای آن روز مبادرت به تست نکنید، چونکه خطای تست روز اول بسیار زیاد است، ازاین رو باید به مدت یک هفته صبر کرده و بعد نسبت به انجام تست اقدام کنید، اما در این زمان باید ارتباط خود با دیگران را به حداقل برسانید.
اگر نسبت به ابتلای خود مشکوک هستید، اما علایم شدید ندارید و جز گروه های پر خطر محسوب نمی شوید، لازم نیست نسبت به انجام تست اقدام کنید، بلکه در خانه بمانید و استراحت کنید.
منظور از گروه های پر خطر سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای، خانم های باردار، افرادی که با سالمندان، بیماران زمینه ای و خانم های آبستن ارتباط مستقیم دارند و افرادی است که در خوابگاه ها و پادگان ها حضور دارند.
همچنین به یاد داشته باشید برای بیرون آمدن از قرنطینه تست مجدد لازم نیست، کافی است طبق دستورالعمل ها رفتار کنید.
یعنی اگر خفیف به بیماری مبتلا شدید، ده روز پس از شروع علامت، به شرطی که تمام علامت ها (به جز حس بویایی و چشایی) بدون دارو از بین رفته باشدو اگر در بیمارستان بستری شدید، دو هفته بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید از قرنطینه خارج شوید.
نام تست سرولوژی و یا آنتی بادی هم این روزها زیاد به گوش می خورد، این تست برای مطالعات جمعیتی مناسب می باشد و تنها مشخص می کند که کسی قبلاً کرونا گرفته یا خیر و آنتی بادی در بدن شخص موجود هست یا نه.
این تست تا ۳۰ درصد هم احتمال خطا دارد و اگر شک دارید که هم اکنون مبتلا به کرونا هستید یا خیر، این تست به کارتان نمی آید.
سی تی اسکن ریه هم برای تشخیص اولیه کرونا و بدون تجویز پزشک خطرناک می باشد و امکان دارد تا ۴۵ درصد هم خطا داشته باشد. این تست، فقط وقتی احتمال درگیری زیاد ریه است، باید صورت گیرد.


منبع:

1399/07/30
22:45:51
5.0 / 5
1260
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲