تشریح چگونگی تخصیص ارز برای تامین مواد و تجهیزات دندانپزشكی

تشریح چگونگی تخصیص ارز برای تامین مواد و تجهیزات دندانپزشكی

به گزارش بیو بگ مشاور وزیر و مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت اظهار داشت: مواد و تجهیزات دندانپزشكی كه مشمول تخصیص ارز رسمی هستند باید برپایه قیمتی كه مبنای محاسباتی نرخ ارز رسمی است، قیمت گذاری شده و به فروش رسند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر رضا مسائلی درمورد نشست مشتركی كه با حضور انجمن های علمی تخصصی دندانپزشكی برگزار شد، اظهار داشت: برپایه درخواست انجمن های دندانپزشكی در خصوص شفاف سازی فرآیند تخصیص ارز برای تامین مواد و تجهیزات دندانپزشكی، جلسه ای برگزار گردید و این مورد مورد بررسی قرار گرفت.
وی با تاكید بر اینكه رویكرد وزارت بهداشت تبیین فرآیندهای تخصیص ارز برای تامین مواد و ملزومات پزشكی و دندانپزشكی به صورت شفاف و روشن است، عنوان كرد: معیار ما برای تخصیص ارز برای تامین تجهیزات پزشكی، مصوبه دولت در خصوص تخصیص ارز به كالاها و ملزومات پزشكی ضروری می باشد، یعنی این ارز برای تامین دستگاه ها و ملزومات غیرضروری پزشكی اختصاص نمی یابد.
مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت درمورد فرایند تخصیص ارز به كالاها و تجهیزات دندانپزشكی ضروری خاطرنشان كرد: برپایه مصوبه كمیته تخصیص ارز كه در اداره كل تجهیزات پزشكی تشكیل می شود، فهرست كالاهای ضروری دندانپزشكی به صورت پیش نویس تهیه شد و به انجمن های تخصصی دندانپزشكی، دبیرخانه آموزش تخصصی دندانپزشكی و معاونت درمان وزارت بهداشت ارسال و اظهار نظرها جمع آوری شد. با جمع بندی نظرات، لیست مواد و ملزومات ضروری دندانپزشكی كه مشمول تخصیص ارز رسمی هستند، نهایی و در سایت Imed.ir منتشر گردید.
بنابر اعلام وبدا، مسائلی تصریح كرد: مواد و تجهیزات دندانپزشكی كه مشمول تخصیص ارز رسمی هستند هم باید برپایه قیمتی كه مبنای محاسباتی نرخ ارز رسمی است، قیمت گذاری شده و به فروش برسند. این فرآیندها در سامانه توزیع انجام می گردد و تمامی تولیدكنندگان و واردكنندگان هم امور مربوط به تامین مواداولیه و ملزومات دندانپزشكی و همینطور محاسبات و تسویه حساب ها را در این سامانه انجام می دهند.1397/10/21
21:51:45
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag