سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

تامین پیش پرداخت خرید واكسن كرونا از طرف بانك مركزی تا ۱۸ مهر

تامین پیش پرداخت خرید واكسن كرونا از طرف بانك مركزی تا ۱۸ مهر

سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با دستور وزیر بهداشت و در امتداد مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با كرونا در خصوص خرید واكسن كووید19 از ساز و كار كواكس، با هماهنگی های انجام شده از طرف اداره كل همكاریهای بین المللی وزارت بهداشت، توافقنامه ای توسط رئیس سازمان غذا و دارو امضا و به اتحادیه بین المللی واكسن، ارسال شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور با بیان این مطلب، اظهار داشت: گام بعدی بعد از امضا و ارسال توافقنامه، تامین پیش پرداخت لازم تا ۱۸ مهر (۹ اکتبر ۲۰۲۰) است که قاعدتا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تامین این مرحله اقدام خواهدنمود. همین طور در امتداد دستور دکتر نمکی وزیر بهداشت در برای استفاده از منابع ارزی کشورمان در بعضی کشورهای آسیایی، هماهنگی ها و مذاکرات مختلفی با وزارت امور خارجه و طرف خارجی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اتحادیه بین المللی واکسن بمنظور برجسته کردن ابعاد بین المللی خرید واکسن کووید۱۹، لیستی از دولت های مشارکت کننده در ساز و کار کواکس را منتشر نموده که جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از این کشورها است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو اشاره کرد: برای سلامت انسان ها به دور از هرگونه تبعیض و یکسونگری و تحریم ظالمانه، نگاه علمی به مدیریت پاندمی، اولویت سلامت، مشارکت مردم، مسئولیت مشترک و همکاری بین بخشی و بین المللی، رویکرد همه جانبه، توجه به مولفه ها و آثار اجتماعی و اقتصادی بیماری و همین طور تعهد حکومت ها و رهبران کشورها، مهمترین ابزار مقابله جهانی با پاندمی کرونا است.
جهانپور تصریح کرد: در راه مقابله با کرونا، فعالان عرصه سلامت از بهورزان و مراقبان سلامت تا پرستاران، پیراپزشکان و پزشکان و همه کارکنان سلامت، به عنوان خط مقدم دفاع از سلامت عمومی، بیشترین فشار را متحمل شدند و باید در مقابل ایثار و جانفشانی همه مدافعان سلامت خصوصاً شهدای عزیزی که جان خود را فدای سلامت مردم کردند، تعظیم نماییم.
بنابر اعلام وبدا، وی اظهار داشت: تلاش همگانی در حوزه تولید واکسن کووید۱۹ و دسترسی همزمان، عادلانه و به دور از تبعیض به واکسن های احتمالی که توسط ساز و کار کواکس با مشارکت سازمان جهانی بهداشت، اتحادیه جهانی واکسن و سایر نهادهای بین المللی مدیریت می شود و پیوستن جمهوری اسلامی ایران به این ساز و کار در کنار بیش از ۱۸۰ کشور جهان، درس دیگری در پاندمی کرونا است که برای مقابله با مشکلات جهانی، راهی به جز همکاری و مشارکت جهانی وجود ندارد.1399/07/03
12:38:54
5.0 / 5
1858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag