رونمایی از دیوارنگاره مدافعان سلامت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس

رونمایی از دیوارنگاره مدافعان سلامت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس

بیو بگ: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛ آیین رونمایی ازدیوار نگاره مدافعان سلامت در منطقه ۵ تهران با حضور مسؤلان سازمان نظام پزشكی و شهردار ناحیه ۴ این منطقه انجام شد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی در این رونمایی دکتر علی تاجرنیا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که مبحث کرونا و مشکلاتی که در ارتباط با آن چه در حوزه سلامت و چه در سایر مسائل اجتماعی بروز نموده است؛ یکی از مقاطع خاص و به یادماندنی در کشور است؛ اضافه کرد: گرچه این مورد عالم گیر است، ولی در عین حال مانند دوران دفاع مقدس و مقاطع جنگ به یادماندنی است.
وی با ا شاره به این که در این مسئله یک همبستگی ملی بین مردم و اجزا و نهادهای مختلف شکل گرفت که امر مبارکی است؛ اضافه کرد: اگر جامعه پزشکی پس از گذشت ۷ ماه هنوز با وجود موج سومی که در حال شکل گیری است، همچنان در صحنه باقی مانده، بخش عمده ای از آن بخاطر روحیه بخشی از طرف مردم و مجامع مختلف است.
معاون سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که نقش شهرداری بدلیل وجود شهردار اندیشمند و مدیرانی که درک بسیار درست و صحیحی از حوزه مسائل اجتماعی و سلامت دارند، بی بدیل است؛ افزود: کمتر از یک ماه پیش برنامه تجلیل از مدافعین سلامت را داشتیم که سهم شهرداری تهران و حمایتهای پرارزش این مجموعه از وزارت بهداشت، صدا و سیما و نظام پزشکی بیشتر بود و یک برنامه روحیه بخش را شکل دادیم که درک عمیق و رد پای آن در همه حوزه های فرهنگی و نمادهای تبلیغی وجود دارد.
تاجرنیا ضمن تشکر از نگاه ژرف اندیش در حوزه شهرداری اظهار داشت: این حرکتها برای همکاران من در نظام پزشکی و پرستاری و کادر درمان روحیه بخش و بسیار کمک کننده خواهد بود.
سعید چاوداری طراح این دیوارنگاره هم با اشاره به این که نصب داربست روی دیوار و اتمام دیوارنگاره یک هفته بطول انجامید؛ بیان نمود: در فراخوانی که از جانب زیباسازی حدود یکماه پیش اعلام شد، ۱۲۰ طرح شرکت و ۴ اثر انتخاب گردید و این نخستین طرحی است که روی دیوار اجرا شده و مبحث آن مبارزه با ویروس جدید کرونا است.
وی ادامه داد: سه طرح دیگر هم در سایر خیابانهای تهران استفاده خواهد شد و این چند ماه دغدغه ما هم قدردانی از کادر درمان و عزیزان پزشک بود که این کار به شکل بزرگی اجرا شده و امیدوارم قدم کوچکی در مقابل حرکت بزرگ این عزیزان در بیمارستان ها باشد.
وی افزود: همه میدانیم که شبانه روز کار جانفرسا انجام می دهند و این اثر در مقابل زحمات آنها کوچک است و با صبر و تمام وجود در مقابل این مشکل ایستاده اند.
مریم تراشی - شهردار ناحیه ۴ منطقه ۵ تهران هم با بیان این که امروز جهان در مبارزه با کرونا ویروس قرار داشته بطوری که ذهن و فکر و روح و روان و جسم همه درگیر با این پدیده نحس جهانی است؛ اظهار نمود: نگاره ها و ایجاد این اثرها و هر آنچه که بتواند قدرشناسی و ارادت مردم را نسبت به جامعه پزشکی نشان دهد؛ تأثیر گذار خواهد بود.
وی ادامه داد: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در یادبود و پاسداشتی از همه مدافعانی که چه در مرزها جنگیدند و چه حالا که در راه مبارزه با این ویروس از جان و زندگی خود می گذرند؛ آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.
عنوان

1399/07/01
15:05:23
5.0 / 5
1778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag