روند صعودی مبتلاشدن به كرونا در كاشان

روند صعودی مبتلاشدن به كرونا در كاشان

بیو بگ: سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت بروز كووید-19 در كاشان توضیح داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در کاشان، اظهار داشت: کاشان در اسفندماه سال قبل شاهد خیز شدید در موارد مبتلاشدن و بستری روزانه کرونا بود. از فروردین ماه سال جاری نمودار موارد مبتلاشدن و بستری در این شهرستان روند نزولی پیش گرفت که این روند تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه پیدا کرد و در ۱۵ روز ابتدایی خرداد ماه به یک پایداری نسبی رسید، اما متاسفانه از نیمه خرداد ماه سال جاری باردیگر شاهد یک روند صعودی در موارد مبتلاشدن و بستری روزانه در سطح این شهرستان هستیم که این روند با اندکی افت و خیز همچنان در حال امتداد است.
وی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۱۲۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی کاشان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹ بیمار به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی حضور دارند.
لاری درباره میزان استفاده از ماسک توسط مردم شهر کاشان، اشاره کرد: میران استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز و اماکن عمومی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۶۵ درصد و میزان استفاده در وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری ۸۵ درصد گزارش شده است. همین طور میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات ۸۵ درصد و میزان استفاده توسط شاغلین اصناف و مراکز صنعتی به ترتیب ۶۰ و ۷۰ درصد گزارش شده است.
وی درباره بازرسی های صورت گرفته نیز اظهار داشت: تابحال بیش از ۳۴ هزار بازدید از اصناف، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی توسط پرسنل بهداشتی صورت گرفته است که از این بین، تعداد ۲۵۶ واحد به علت عدم رعایت نکات بهداشتی به دستگاه قضایی معرفی و تعداد ۹۹ واحد متخلف پلمب شدند.
لاری اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کاشان در ادارات و مراکز دولتی و کمترین میزان رعایت در نانوایی ها و مراکز پیشخوان دولت گزارش شده است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و استفاده جدی تر و همگانی از ماسک شاهد خروج این شهرستان از وضعیت هشدار بیماری طی هفته های آتی باشیم. هرگونه سهل انگاری و عادی انگاری شرایط زمینه را برای خیز مجدد بیماری به همراه خواهد داشت.1399/06/27
01:02:47
5.0 / 5
1577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag