عاملی موثر در كندسازی افت شناختی

عاملی موثر در كندسازی افت شناختی

با بهبود سبك زندگی می توان میزان اُفت شناختی را كم كرد.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، نتایج به دست آمده در یک مطالعه جدید نشان می دهد: تغییرات سبک زندگی به بهبود قدرت شناختی در افراد میانسال که افت و زوال شناختی را تجربه کرده اند، کمک می نماید.

در این بررسی ۱۱۹ فرد بزرگسال بالای ۶۵ سال که زوال شناختی را تجربه کرده اند بطور تصادفی در دو گروه مداخله ای و کنترل قرار گرفتند.

گروه کنترل در مورد زوال عقل و شاخصهای خطرناک سبک زندگی، رژیم غذایی مدیترانه ای، فعالیت بدنی و انجام کارهای شناختی و ذهنی به شکل آنلاین اطلاعاتی را دریافت نمودند همین طور به آنان آموزش داده شده تا این اطلاعات را در سبک زندگی خود به کار گیرند.

همچنین گروه مداخله ای علاوه بر دریافت این اطلاعات به صورت آنلاین، مولفه هایی را در اختیار داشتند که به اعمال این اطلاعات در سبک زندگی کمک نماید که می توان به جلسات رژیم درمانی و تکنیک های پرورش مغز اشاره نمود.

در مدت شش ماه پژوهشگران مشاهده نمودند افرادی که در گروه مداخله ای قرار داشتند قادر به بهبود سبک زندگی خود بوده و نسبت به افراد گروه کنترل در آزمون های شناختی عملکرد بهتری داشته اند.

به گزارش بیو بگ به نقل از مدیکال اکسپرس، بگفته پژوهشگران تغییراتی که بر پایه سبک زندگی باشد می تواند دوره افت شناختی را اصلاح کند.
1399/06/21
18:10:07
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: آموزش , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag