افزایش ۲۰۰درصدی كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی

افزایش ۲۰۰درصدی كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی

بیو بگ: مدیركل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: میزان كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی در پارسال ۲۰۰درصد افزایش داشت.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، عبدالعظیم بهفر اظهار نمود: آمار كشفیات قاچاق كالاهای آرایشی و بهداشتی نمایش شده از طرف ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور حاكی از افزایش ارزش ریالی و همین طور تعداد عددی دارد.
وی ادامه داد: همكاری معاونت های غذا و دارو سراسر كشور و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در پارسال باز موجب افزایش حدود ۲۰۰ درصدی كشفیات قاچاق این محصولات بود.
مدیركل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اشاره كرد: هیچ گاه نمی توان بدون نظارت بر عرضه این محصولات در سطح بازار به خصوص در سطح عمده فروشی ها، خرده فروشی ها و فروشگاه های سراسر كشور از میزان عرضه محصولات قاچاق و تقلبی كاست، پس تنها با همكاری هرچه نزدیك تر تمام نهادهای مسئول در این امر می توان سلامت مردم را تامین و تضمین نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو و به قول بهفر، افزایش كشفیات فراورده های آرایشی و بهداشتی در حالیست كه برمبنای برآوردها، میزان كالاهای قاچاق و تقلبی آرایش و بهداشتی در این دوره از نظر عددی افزایش معنا دار و فاحشی نداشته است.
وی با تاكید بر نقش آموزش و فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی، عنوان كرد: همه ما وظیفه داریم با تشریح خطرات مصرف كالاهای قاچاق و تقلبی بر سلامت مردم و زیان های فاجعه بار اقتصادی، مردم را به كاهش تقاضای این كالاها تشویق كرده و با بسیج عمومی مقابل مصرف محصولات قاچاق در سطح خانواده ها تلاش نماییم.1397/10/15
13:13:25
5.0 / 5
4560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag