محققان كره جنوبی می گویند؛

ترك سیگار به كاهش مرگ ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی كمك می نماید

ترك سیگار به كاهش مرگ ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی كمك می نماید

به گزارش بیو بگ مطالعه محققان نشان داده است افراد سیگاری مبتلا به شایع ترین نوع اختلال تپش قلب می توانند با ترك سیگار، خطر سكته و مرگ شان را كاهش دهند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، «سو ریونگ لی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، در اینباره می گوید: «سیگار کشیدن موجبات تشکیل لخته های خونی را فراهم می آورد که می تواند منجر به سکته شود و به همین دلیل، ترک سیگار این ریسک را می کاهد.»
همچنین محققان دریافتند افراد سابقاً سیگاری در مقایسه با فرادی که هیچوقت سیگار نکشیده بودند هم با ریسک بالاتر سکته مواجه بودند.
به گفته محققان، پس از ترک سیگار به خطر صدمه وارده به عروق خونی معروف به تصلب شریان، همچنان ریسک سکته وجود دارد.
سکته مغزی شایع ترین علت مرگ در میان افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی است. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی در مقایسه با افراد فاقد اختلال تپش قلب، ۵ بار بیشتر با ریسک سکته مغزی روبرو هستند. همینطور فیبریلاسیون دهلیزی ریسک مرگ را در زنان دو برابر و در مردان ۱.۵ برابر بالا می برد.
مطالعه قبلی نشان داده است افراد سیگاری در معرض ریسک بالاتر فیبریلاسیون دهلیزی و سکته مغزی ناشی از آن قرار دارند.
این مطالعه شامل حدود ۹۸ هزار نفر با میانگین سنی ۶۱ سال در کره جنوبی بود که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شده بودند. این افراد تا آخر سال ۲۰۱۷ تحت نظر بودند.
محققان متوجه شدند در مقایسه با افراد سیگاری کنونی، ترک کنندگان سیگار ۳۰ درصد کمتر با احتمال سکته مغزی و ۱۶ درصد کمتر با مرگ به هر علتی روبرو بودند.


منبع:

1399/06/09
13:57:21
5.0 / 5
1634
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag