اگر نذری دارید بخوانید

اگر نذری دارید بخوانید

به گزارش بیو بگ مركزی این روزها صحبت از نذر سلامت فراوان است، آنان كه نذوراتی را هر ساله در روزهای محرم و صفر ادا می كردند، حالا امكان این كار را ندارند و از آنان خواسته می شود كه به جای راه انداختن بساط پخت و پز كه اتفاقا ممنوع هم شده، هزینه های پیشبینی شده برای نذورات شان را در بخش بهداشت و درمان هزینه كنند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک می گوید روش هایی برای اینکار پیشبینی شده تا نذورات در محل هایی هزینه شوند که اینروزها استان و کشور به شدت در این محل ها به کمک نیاز دارد.
سید محمد جمالیان در اینباره به خبرنگار ایسنا، اظهار داشت: مردم استان مرکزی می توانند با عنایت به فرا رسیدن ماه محرم نذورات خویش را به سمت حوزه سلامت هدایت کرده و نیات پرارزش خود در این عرصه را در جهت کمک به متولیان بهداشت و درمان برای عرضه خدمات بهتر و بیشتر پزشکی به بیماران تعریف کنند.
وی خیرین سلامت را از بازوهای توانمند دانشگاه علوم پزشکی در عرضه خدمات سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی به جهت اینکه خدمات خوبی را به بیماران عرضه نماید با هزینه های بسیار زیاد و کمرشکنی روبروست، از طرفی این دانشگاه برای عرضه خدمات هر چه مطلوب تر به بیماران در حال ارتقای تجهیزات بیمارستانی است و در این شرایط احتیاج به نقش آفرینی خیرین سلامت بیشتر از پیش احساس می شود.
جمالیان اظهار نمود: از طرفی ماه های محرم و صفر ماه هایی هستند که مردم نذورات زیادی را طبخ و توزیع می کنند، ولی با عنایت به ممنوعیت توزیع نذورات طبخ شده مردم می توانند نذورات خویش را در حوزه سلامت ادا کنند. بی گمان عددهای کوچک نذری می توانند جمع شوند و مشکلات بزرگی را در شرایطی که حوزه سلامت فشار اقتصادی بسیاری را تحمل می کند، برطرف کنند.
وی با اشاره به اینکه حساب خیرین مردمی توسط دانشگاه به شماره 2000500055 نزد بانک رفاه بوجود آمده و مردم با هر نیتی که داشته باشند می توانند نذورات خویش را به این حساب واریز نمایند اظهار نمود: اگر خیرین و صاحبان نذورات قصد دارند نذورات آنها در محلی خاص همچون تهیه اقلام بهداشتی، خرید تجهیزات پزشکی یا کمک به بیماران بی بضاعت هزینه شود می توانند با در دست داشتن فیش واریزی خود به مشاور اجتماعی دانشگاه مراجعه نموده و نیت مورد نظر خویش را اعلام کنند.
جمالیان به خیرین و صاحبان نذورات اطمینان داد که نذرهای آنان بطور قطع در جهت عمل به نیات اعلام شده صرف خواهد شد و اظهار داشت: صاحبان نذورات همینطور می توانند با رفتن به بیمارستان ها نذر خویش را به صورت جیره خشک تحویل دهند تا برای پخت غذای بیماران مصرف شده یا به خانواده های بی بضاعت بیماران تحویل داده شود.
وی همینطور روز گذشته، 10 مردادماه، در جلسه ای با هیات امنای ندبه کرهرود اظهار نمود: سال جاری با عنایت به محدودیت های بوجود آمده در بحث و نذورات و تغییر ماهیت آن از نوع سلامت، سبب کمک بیشتر خیرین به سلامت و درمان استان شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد عرضه راهکارهایی برای ادا کردن راحتتر نذر سلامت مردم استان مرکزی اضافه کرد: دانشگاه به این منظور قابلیت هایی برای ادای نذورات ایجاد کرده، بعنوان مثال ما یک حساب خیرین افتتاح کرده ایم که مردم می توانند با نیت خاص خودشان بعنوان مثال کمک به بیماران سرطانی، کرونایی یا نیازمند، یا خرید دستگاه و تجهیزات، مبلغ واریزی خویش را اعلام کنند، همینطور افراد می توانند نذورات خویش را در چارچوب جیره خشک به بیمارستان ها یا مراکز درمانی تحویل دهند.
وی در ادامه ضمن تشکر و سپاس از کمک خیرین در حوزه سلامت تکمیل کرد: این فرهنگ زیبا و والای انسانی همکاری خیرین در حوزه سلامت در استان مرکزی در جهت ارتقاء سطح بهداشت سلامت و درمان استان نهادینه شده است.
او اضافه کرد: مقرر شده است با همکاری خیرین سلامت یک پایگاه اورژانس در منطقه کرهرود راه اندازی شود و درمانگاه جامع مرکز سلامت آن منطقه هم بروزرسانی شود، همینطور تأمین نیروی بیست و چهار ساعته برای آن پایگاه به عهده دانشگاه خواهد بود.
جمالیان اظهار داشت: امیدواریم این همکاری ها و همدلی ها در ماه محرم و صفر بیشتر از قبل نمود پیدا کند و باشد که با این وحدت به هدف خود که همان ارتقای سلامت هر چه بیشتر و بهتر مردم استان است، برسیم.
منبع:

1399/06/04
18:56:56
5.0 / 5
2045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag