شهریاری: برای اداره صحیح كشور باید ساختار دولت و مجلس را تغییر دهیم

شهریاری: برای اداره صحیح كشور باید ساختار دولت و مجلس را تغییر دهیم

به گزارش بیو بگ نماینده مردم زاهدان با انتقاد از عملكرد دولت در حوزه های مختلف تصریح كرد: اگر بخواهیم كشور را صحیح اداره نماییم باید ساختار دولت و مجلس شورای اسلامی را تغییر دهیم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ۴۰ سال است كه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد. با وجود همه دشمنی معاندین این انقلاب با قدرت راه خودرا ادامه داده است. ما شاهد پیشرفت زیادی در زمینه های مختلفی بودیم، اما اگر نتوانستیم در این زمینه ها بهتر باشیم اساسا به سبب سوء مدیریت بوده است ما اگر نتوانستیم فقر را از بین ببریم به سبب مشكلات در سازمان برنامه و بودجه بوده است.
شهریاری ادعا كرد: روابط و رانت در این سازمان تصمیم گیری می كنند.

وی اضافه كرد: پرپر شدن دختر بچه را تسلیت می گویم ولی هر گونه برخورد هیچ سودی برای خانواده ها نخواهد داشت. حادثه دانشگاه آزاد را هم تسلیت می گویم. چرا هنگامی كه سوژه قاچاق سوخت مطرح میگردد توجه ها به سمت سیستان وبلوچستان می رود در حالیكه در زمان انتخابات سوژه گازرسانی وعده داده شد، ولی بیشتر از ۱۵ درصد پیشرفت نكرده است؟ اگر گازرسانی صورت می گرفت این كودكان در آتش نمی سوختند. با مسئولان نالایق گاز برخورد شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: لبخندهای آقای ظریف نه تنها موجب نشاط مردم نمی گردد، بلكه به سبب دیپلماسی ضعیف و فشل در گرفتن حق آبه سیستان وبلوچستان سبب انزاجار مردم میگردد. آیا وظیفه وزیر امور خارجه فقط جلسه گذاشتن با موگرینی است؟ یا باید درباب هفت گروگان هم كاری كند؟ فقر و بیكاری در استان بیداد می كند. مردم فقط آمار اشتغال سالیانه را از دولت می شنوند. حاشیه نشینی و كمبود امكانات از دیگر مشكلات استان است. كمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام نمود ۶۰۰ هزار مددجو به كمیته اضافه شده است و افزایش ۵۰ درصدی متقاضیان را داریم. آیا مشكلات معلمان و كشاورزان حل شده است؟ آیا یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق برای معلمان كافی است؟ آقای روحانی! اگر به مدارس غیر انتفاعی نزدیك محل سكونت خود نگاهی بیندازید می بینید كه ۱۵ یا ۱۶ میلیون تومان حتی برای مقاطع پایین هزینه دریافت می كنند.

شهریاری عنوان كرد: از افتخارات دولت شما طرح تحول سلامت بود. نگذارید این طرح با مشكل روبرو شود. درست است كه شما نیازی به رای ندارید ولی نگذارید این طرح با مشكل روبرو شود. اگر به خصوصی سازی علاقه دارید دولت و مجلس شورای اسلامی را به بخش خصوصی واگذار كنید. در این مدت كدام واگذاری مشكل مردم را حل كرد؟ با افزایش دلار گوشت قرمز از سفره مردم حذف گردیده است و هم اكنون به تدریج مرغ هم حذف میگردد. ننگ بر مسئولان و نمایندگانی كه سیر هستند و غم و درد مردم گرسنه را نمی چشند. چه فكری برای جانبازان و خانواده های شهدا كردید؟

نماینده مردم زاهدان خطاب به دبیر شورای نگهبان، بیان كرد: آقای جنتی! شما فرمودید برای نمایندگان كلاس اخلاق بگذارید، البته كه تذكر برادر و یا خواهر مومن به یكدیگر ثواب هم دارد، ولی این نمایندگان نیستند كه نیاز به كلاس اخلاق دارند، آیا كاندیداهای ریاست جمهوری در مناظرات اخلاق را رعایت كردند؟ آیا به قول هایی كه داده اند عمل كردند؟ این نمایندگان و رییس جمهورها دست پخت حضرتعالی و همكاران شما در شورای نگهبان نیست؟ شما كه نظارت استصوابی دارید و نماینده را از میز مجلس شورای اسلامی باز می گردانید چرا با كاندیداهای ریاست جمهوری كه تهمت های عجیب و غریب می زدند برخوردی نمی كردید؟ اگر بخواهیم كشور را صحیح اداره نماییم باید ساختار دولت و مجلس شورای اسلامی را اصلاح نماییم، برای اینكه این حكومت به اسم دین به سبب سوء مدیریت مسئولان سبب دین گریزی جوانان شده است.

شهریاری درانتها عنوان كرد: حتما باید اتفاقی رخ دهد كه به فكر بخاری دادن به مدارس و دادن اتوبوس نو به دانشگاه باشیم؟ چرا پیش از اتفاق كاری انجام نمی دهیم؟ وزیر بهداشت، از پر تلاش ترین وزرا است، ۳۵۰ سفر داشتند. ۹ بار به سیستان وبلوچستان آمده اند، ۱۵ بار به خوزستان و ۹ بار هم به مناطق زلزله زده سفر كرده اند. اگر طرح تحول سلامت مشكلی دارد باید حل شود، ولی دل مردم به طرح خوش بود. اجازه ندهید این طرح گرفتار مشكل شود.


1397/10/12
19:06:50
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag