ارائه خدمت 912 دانشجوی پرستاری در بحران كرونا

ارائه خدمت 912 دانشجوی پرستاری در بحران كرونا

معاون پرستاری وزارت بهداشت از فعالیت ۹۱۲ دانشجوی پرستاری در بحران كووید ۱۹، اطلاع داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر مریم حضرتی در نشست نمایندگان صنفی دانشجویی پرستاری، از همکاری و فعالیت ۹۱۲ دانشجوی سال آخر پرستاری در همه گیری کووید ۱۹ در کنار همکاران پرستار در بیمارستان های ریفرال اطلاع داد و اضافه کرد: این دانشجویان در چارچوب قراردادهای ۱۰۰ ساعته عرضه خدمت کردند.

وی در این جلسه، در پاسخ به پرسش های دانشجویان حاضر در مورد موضوعات مختلف پرستاری، به جایگزینی دانشجویان داوطلب در بخش های عادی و انتقال پرستاران با تجربه به بخش های ویژه اشاره نمود و اضافه کرد: بعضی از دانشجویان که توانمندی لازم را داشتند هم در بخش های ویژه و سامانه ۴۰۳۰ برای آموزش مردم همکاری داشتند.

حضرتی در پاسخ به مبحث طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری، بیان نمود: بیشتر از یک دهه از تصویب این مورد گذشته و علل مختلفی همچون عدم تأمین بودجه آنرا به تعویق انداخته است، اما امیدواریم به دنبال دستور مقام عالی وزات به معاونت توسعه این مورد دنبال شود؛ ما هم به صورت جدی پیگیر هستیم.

ایشان در ادامه به تهیه استانداردهای خدمات مراقبت در منزل برای بیماری هایی مانند، سکته های مغزی، سرطان، نارسایی مزمن قلب، انسداد مزمن ریوی و به تازگی کووید ۱۹ که بیشترین درصد اشغال تخت های بیمارستانی را به خود مختص کرده است، اشاره کرده و اظهار داشت: تعرفه خدمات مراقبت در منزل برای بیماران مبتلا به کووید۱۹ و بیماران مبتلا به سکته مغزی ترخیص شده از ICU، ابلاغ گردیده است.

همچنین، طرح اینترنشیب پرستاری از سؤالات دیگر دانشجویان بود که معاون پرستاری وزیر بهداشت در این خصوص، عنوان کرد: این طرح به صورت آزمایشی در هفت نیمسال متوالی در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اجرا و تحقیقات کامل و همه جانبه ای روی آن انجام شده که نتایج موفقیت آمیزی نظیر کاهش هزینه ها، افزایش اعتماد به نفس دانشجویان، بسترسازی برای انتقال تجربیات موفق پرستاران بالینی به دانشجویان و افزایش رضایت پرستاران و دانشجویان را به دنبال داشته است. نتایج طرح توسط دبیرخانه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه اصفهان به معاونت آموزشی وزارت متبوع عرضه شده و احیانا در نیمسال آتی در دانشگاه های داوطلب اجرا خواهد شد.

آغاز فرایند الکترونیکی شدن ثبت گزارش های پرستاری

حضرتی در مورد الکترونیک شدن ثبت و گزارش های پرستاری هم خاطرنشان کرد: حرکت به سمت الکترونیکی شدن ثبت فرآیندهای پرستاری آغاز و اقدامات لازم در این حوزه در دست انجام است. الکترونیکی شدن ثبت گزارش ها و مستندسازی خدمات پرستاری می تواند در جهت افزایش زمان عرضه مراقبت مستقیم به بیماران، ارتقای حرفه پرستاری، استفاده بهینه از زمان کاری پرستاران و عرضه خدمات کیفی موثر باشد.

طرح پرستار تخصصی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در انتها هم به طرح پرستار تخصصی که از برنامه های در دست اقدام این معاونت است، اشاره نمود.
منبع:

1399/05/25
21:44:48
5.0 / 5
2201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag