آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

بیو بگ: شمار مبتلایان و قربانیان كروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و بر طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری كووید-19 تابحال به 652 هزار و 276 نفر رسیده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۶ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۴۶۵ نفر رسیده و مرگ ۶۵۲ هزار و ۲۷۶ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.
روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار و ۶۴۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان پنج میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۴۵ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۶۵۱ هزار و ۳۰۷ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۶ هزار و ۲۳۸ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از ۱۰ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۹۲۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار و ۶۴۴ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۵۲ هزار و ۲۷۶ نفر معادل شش درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
همین طور این آمار نشان میدهد که شمار قربانیان در مکزیک و قزاقستان نیز رو به افزایش بوده و این دو کشور طی ۲۴ ساعت اخیر بیشترین شمار مبتلایان جدید کرونا را ثبت کرده اند. آمار نشان میدهد که شمار قربانیان کووید ۱۹ در مکزیک الان با فاصله کمی از تلفات این بیماری در انگلیس قرار گرفته و به ۴۳ هزار و ۶۸۰ قربانی رسیده است.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا چهار میلیون و ۳۷۱ هزار و ۸۳۹ مبتلا، ۱۴۹ هزار و ۸۴۹ قربانی
۲. برزیل دو میلیون و ۴۱۹ هزار و ۹۰۱ مبتلا، ۸۷ هزار و ۵۲ قربانی
۳. هند یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۱۹ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۱۲ قربانی
۴. روسیه ۸۱۲ هزار و ۴۸۵ مبتلا، ۱۳ هزار و ۲۶۹ قربانی
۵. آفریقای جنوبی ۴۴۵ هزار و ۴۳۳ مبتلا، ۶۷۶۹ قربانی
۶. مکزیک ۳۹۰ هزار و ۵۱۶ مبتلا، ۴۳ هزار و ۶۸۰ قربانی
۷. پرو ۳۸۴ هزار و ۷۹۷ مبتلا، ۱۸ هزار و ۲۲۹ قربانی
۸. شیلی ۳۴۵ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۹۱۱۲ قربانی
۹. اسپانیا ۳۱۹ هزار و ۵۰۱ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۳۲ قربانی
۱۰. انگلیس ۲۹۹ هزار و ۴۲۶ مبتلا، ۴۵ هزار و ۷۵۲ قربانی
بعد از این ۱۰ کشور، ایران با ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۵ هزار و ۷۰۰ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.
سپس کشورهای پاکستان با ۲۷۴ هزار و ۲۸۹ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۶۶ هزار و ۹۴۱ مبتلا، کلمبیا با ۲۴۸ هزار و ۹۷۶ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۶ هزار و ۱۱۸ مبتلا، ترکیه با ۲۲۶ هزار و ۱۰۰ مبتلا، بنگلادش با ۲۲۳ هزار و ۴۵۳ مبتلا، آلمان با ۲۰۶ هزار و ۷۴۱ هزار مبتلا، فرانسه با ۱۸۰ هزار و ۵۲۸ مبتلا، آرژانتین با ۱۶۲ هزار و ۵۲۶ مبتلا، کانادا با ۱۱۳ هزار و ۹۱۱ مبتلا، عراق با ۱۱۰ هزار و ۳۲ مبتلا و قطر با ۱۰۹ هزار و ۳۰۵ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
بعد از آن اندونزی با ۹۸ هزار و ۷۷۸ مبتلا، مصر با ۹۲ هزار و ۶۲ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۸۹۱ مبتلا، قزاقستان با ۸۳ هزار و ۱۲۲ مبتلا، اکوادور با ۸۰ هزار و ۶۹۴ مبتلا، فیلیپین با ۸۰ هزار و ۴۴۸ مبتلا، سوئد با ۷۸ هزار و ۹۹۷ مبتلا، عمان با ۷۶ هزار و ۵ مبتلا، بولیوی با ۶۹ هزار و ۴۲۹ مبتلا، بلاروس با ۶۷ هزار و ۱۳۲ مبتلا، بلژیک با ۶۶ هزار و ۲۶ مبتلا، اوکراین با ۶۴ هزار و ۸۴۹ مبتلا، کویت با ۶۳ هزار و ۷۷۳ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۶۲ هزار و ۹۰۸ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۶۱ هزار و ۹۵۶ مبتلا، پاناما با ۶۰ هزار و ۲۹۶ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۸ هزار و ۹۱۳، هلند با ۵۲ هزار و ۹۴۶ مبتلا، سنگاپور با ۵۰ هزار و ۳۶۹ مبتلا و پرتغال با ۵۰ هزار و ۱۶۴ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای گواتمالا، رومانی، لهستان، نیجریه، هندوراس، بحرین، ارمنستان، افغانستان، سوئیس، غنا، قرقیزستان، ایرلند، آذربایجان، ژاپن، الجزایر، ایرلند، صربستان، مولداوی، ازبکستان، اتریش و مراکش تابحال بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/05/06
15:28:34
5.0 / 5
2213
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag