كرونا حریف پدربزرگ ۹۷ ساله دشتستانی نشد

كرونا حریف پدربزرگ ۹۷ ساله دشتستانی نشد

بوشهر پدربزرگ 97 ساله دشتستانی مبتلا به بیماری كرونا بعد از بهبودی، از بیمارستان شهید گنجی برازجان مرخص شد.


بیمار ۹۷ ساله از توابع بخش مرکزی دشتستان، بعد از ده روز بستری در بیمارستان شهید گنجی برازجان، با امید و روحیه بالا و تلاش جهادی مدافعان سلامت کرونا را شکست داد.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، پزشک متخصص عفونی و بیماری های تنفسی تمام وقت بیمارستان شهید گنجی برازجان در این خصوص اظهار داشت: مسن ترین فرد کرونایی شهرستان دشتستان تابحال مرد ۹۷ ساله ای بوده که با دریافت خدمات بالینی و درمان های بموقع در ضمن ۱۰ روز بستری در بخش بیماری های تنفسی، این بیماری را شکست داد و الان برای سپری کردن دوران نقاهت در منزل تحت مراقبت و پیگیری هستند.
حسن شفیعی اضافه کرد: این بیمار با وجود بیماری های زمینه ای که از بیماری های پرخطر برای افراد سالمند شمرده می شود بعد از هشت روز بستری در بخش مراقبت از بیماران کرونایی باتوجه به روحیه بالایی که داشت، توانست این بیماری را شکست داده و با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شود.
وی اشاره کرد: افراد مسن دارای بیماری های مزمن از قبیل بیماری های قلبی عروقی، بیماری ریوی، دیابت، سرطان و فشارخون بالا در معرض خطر جدی تر بیماری کووید ۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار دارند و با افزایش سن شاهد شیوع بیشتر بیماری های مزمن غیر واگیر هستیم و این بیماری ها به نوبه خود منجر به کاهش قدرت سیستم ایمنی سالمندان می شود.
این متخصص اشاره کرد: شست و شوی دست ها به مدت ۲۰ ثانیه، پرهیز از لمس سطوح در مکان های عمومی، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرجمعیت از رفتارهای بهداشتی است که برای عموم جامعه و در هر گروه سنی سفارش شده و انجام آن برای پیش گیری از کرونا الزامی است.
شفیعی اشاره کرد: باید ضدعفونی واکر، عصا، عینک و سمعک بعنوان پرکاربردترین وسایل کمکی در سالمندان به صورت ویژه ای مورد توجه قرار داده شود.
بیمار ۹۷ ساله دشتستانی شرح بیماری خودرا چنین بیان می کند: چندین روز پیش از شروع علایم گرفتار خستگی شده بودم و احساس می کردم مثل همیشه نیستم و دو روز بعد گرفتار بی حالی و کرختی در پاهایم شدم، بطوریکه قادر به راه رفتن نبودم. در ایام بعد گرفتار تب و سرگیجه و کم کم گرفتار سنگینی در قفسه سینه و سپس سرفه های پراکنده شدم.
بیات که به زیبایی ماجرای مبتلا شدنش به بیماری کرونا را شرح می داد، اظهار داشت: وقتی سرفه می کردم احساس سنگینی در قفسه سینه و مشکل در حالت دم داشتم و گرفتار تعریق و تب مکرر می شدم. تقریباً چهار روز پس از بروز علایم با اصرار خانواده ام به مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونتم مراجعه و بعد از بررسی به بیمارستان ارجاع داده شدم که باتوجه به وضعیتم، بلافاصله توسط کادر درمان در بخش بیماران تنفسی بستری شدم.
این سالمند از تلاش پرستاران و پزشکان اورژانس تنفسی و بخش تنفسی بیمارستان شهید گنجی برازجان، تشکر و آنها را نجات بخش زندگی خود می داند.
ایشان سپس به سالمندان سفارش کرد این بیماری را جدی بگیرند و از حضور در مکان های شلوغ اجتناب کنند و با رعایت بهداشت فردی از این بیماری پیشگیری نمایند و در صورتیکه گرفتار علایم بیماری شدند، در همان روزهای اول بیماری به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه کنند تا بتوانند با درمان بموقع و یاری خداوند این بیماری را شکست دهند.1399/04/29
17:08:52
5.0 / 5
2548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag