2500 مبتلاشدن و 198 فوتی جدید كرونا در كشور

2500 مبتلاشدن و 198 فوتی جدید كرونا در كشور

به گزارش بیو بگ سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2500 بیمار جدید كووید19 در كشور طی 24 ساعت گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: بدین سان مجموع مبتلایان در كشور به 267 هزار بیمار رسید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۲۶ تیر ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۱۴ نفر از آنها بستری شدند.
وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر رسید.
لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسید.
وی اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون ۲۳۰ هزار و ۶۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
لاری اظهار داشت: ۳۴۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تا کنون دو میلیون و ۷۳ هزار و ۷۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی با اعلان اینکه بستری بیماران در کل کشور افزایش داشته است، اضافه کرد: همانند روزهای گذشته استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.
لاری با تاکید بر ضرورت رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی، فاصله گذاری اجتماعی، شستوشوی مرتب دست ها و به ویژه استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل نیز اظهار داشت: استان های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
منبع:

1399/04/27
12:11:14
5.0 / 5
2617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag