به مناسبت روز ادبیات كودك و نوجوان صورت می گیرد؛

قصه خوانی هنرمندان یاور كودكان مبتلا به سرطان

قصه خوانی هنرمندان یاور كودكان مبتلا به سرطان

هنرمندان یاور كودكان مبتلا به سرطان، قصه های كوتاه كودكانه را در دوران شیوع ویروس كرونا هر شب به خانه های كودكان می برند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، هنرمندان یاور کودکان مبتلا به سرطان در رویداد «یک هفته قصه خوانی با محک» که به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان برنامه ریزی شده است، قصه های کوتاه کودکانه را در دوران شیوع ویروس کرونا هر شب بوسیله ویدئو در اینستاگرام این سازمان به خانه های کودکان ایرانی می برند.
بهناز آسنگری مدیر واحد خدمات حمایتی محک، اظهار داشت: این سازمان در تمام سال های فعالیت خود تلاش نموده است تا با ایجاد فضایی شاد، کودکانه و روحیه بخش، پروسه درمان را برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان آسان تر سازد و کیفیت زندگی ایشان را در تمامی مراحل درمان ارتقا بخشد. بدین جهت حدود ۱۰ سال است که ترالی کتاب در بیمارستان محک و برخی دیگر از بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک در تهران، فعالیت می کند. هر ماه حدودا ۱۰۰۰ کتاب متناسب با گروه های سنی و علایق کودکان از طرف روان شناسان انتخاب و به کودکان محک اهدا می شود.
قصه محک، قصه آدم هایی است که همیشه فراتر از خود فکر کردند، همانند سعیده قدس که به دغدغه ای بیش از دغدغه خود اندیشید و این سازمان را برای پشتیبانی از کودکان مبتلا به سرطان بنیان نهاد. حال در شرایطی که به علت شیوع کرونا دست هایمان از هم دور شده، «کیهان. ز» پدری که امروز یکی از نیکوکاران محک است، بعد از آشنا شدن با دغدغه کودکان مبتلا به سرطان، تصمیم گرفت قصه هایی که شب ها برای فرزندانش می گفت را ضبط کند تا شاید شادی و کودکی را برای این قهرمانان کوچک زنده سازد.
آسنگری اضافه کرد: این نیکوکار ساکن شهر اصفهان، در طول این مدت با ما همراه شده است و در شرایط فاصله گذاری اجتماعی به علت شیوع کرونا، هر شب قصه ای را در استودیوی خانگی خود ضبط می کند تا ما بتوانیم آنها را برای فرزندانمان در پیام رسان های دیجیتال بفرستیم تا بتوانند این روزهای سخت را شادتر بگذرانند؛ اقدامی که با استقبال بسیار کودکان مبتلا به سرطان همراه شد.
وی از تلاش محک برای سهیم شدن این شادی با دیگر کودکان ایران گفت و افزود: این تجربه موجب شد تا مناسبتِ روز ادبیات کودک و نوجوان را مغتنم بشماریم و در صفحه اینستاگرام رسمی محک به مدت شش شب قصه هایی برای کودکان سرزمین مان بخوانیم.
مدیر واحد خدمات حمایتی محک با بیان آنکه در این رویداد هنرمندان، شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان همراه محک شده اند، افزود: رویداد یک هفته قصه خوانی با محک از روز ۱۷ تیر شروع می شود و قصه خوانی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و هنرمندانی چون عزت الله الوندی، حسن معجونی، آزاده مؤیدی ‎فرد، بهار کاتوزی، الکا هدایت و... هر شب در اینستاگرام رسمی محک پخش می شود.
به امید آنکه قصه های زیر سقف محک، قصه بهبودی کودکان مبتلا به سرطان باشد. آرزو می نماییم روزی همه ما بتوانیم با هم بخوانیم: بالا اومدیم ماست بود، قصة ما راست بود، پایین اومدیم دوغ بود، غُصه هامون دروغ بود.

1399/04/18
14:23:03
5.0 / 5
2609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag