ماسك موثرترین راه پیش گیری از كرونا

ماسك موثرترین راه پیش گیری از كرونا

فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حكیم با اعلان اینكه ماسك در صورت استفاده صحیح و مناسب، می تواند در صورت ناقل بودن فرد، از بیمار شدن دیگران جلوگیری كند، اظهار داشت: استفاده از ماسك ضروری ترین و موثرترین راه پیش گیری از كروناست.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر ایلاد علوی درباره لزوم استفاده از ماسک اظهار نمود: باتوجه به این که برد ذرات ویروس کرونا ممکنست به یک تا دو متر برسد، مهم ترین کارکرد ماسک ها پیش گیری از ورود قطرات تنفسی و ویروسی از فردی به فرد دیگر است.
وی با اعلان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله مناسب می تواند از مبتلا شدن به کرونا و انتقال آن به سایرین تا میزان قابل توجهی بکاهد، اضافه کرد: ماسک باید بطور کامل دهان و بینی را بپوشاند.
علوی اظهار نمود: به صورت کلی بیشترین افرادی که موجب انتقال بیماری می شوند، افراد علامت دار هستند، ولی افراد بدون علامت هم می توانند بیماری را به دیگران انتقال دهند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک توسط افراد مشکوک به بیماری کرونا سفارش کرد: اگر از فردی که مبتلا به ویروس کووید ۱۹ شده و یا حتی مشکوک به ابتلاست مراقبت می کنید، حتما از ماسک استفاده کنید.

علوی درباره کاربرد انواع ماسک های مختلف اظهار داشت: ماسک های N۹۵ و N۹۹ محکم ترین نوع ماسک هستند که کاربرد آن بیشتر برای کادر پزشکی است؛ چونکه ذرات بسیار ریز همچون باکتری ها و ویروس ها را از خود عبور نمی دهند. این ماسک ها سایزهای متفاوتی دارند و باید به صورت متناسب برای فرد انتخاب شوند.

وی ادامه داد: ماسک های جراحی، نمونه دیگر ماسک ها هستند که بیشتر در دسترس هستند و بینی و دهان و چانه را به خوبی می پوشانند، این ماسک ها از خروج ذرات تنفسی و پراکنده شدن آن در صورت بیمار بودن فرد جلوگیری می کند. همین طور در صورتیکه ویروس ها در فضای اطراف شما پراکنده باشند از ورود به سیستم تنفسی شما جلوگیری می کند.

علوی با بیان این که باتوجه به افزایش شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک از ضروری ترین راه های پیشگیری است، اشاره کرد: ماسک در صورت استفاده صحیح و مناسب می تواند در صورت ناقل بودن شما، از بیمار شدن سایر افراد جلوگیری کند. علاوه بر این در صورتیکه مجبور به حضور خارج از خانه هستید از شما در مقابل ذرات بیماری زا به خوبی محافظت می کند، پس اگر سلامت خود و جامعه تان برایتان مهمست در تمام زمان های خروج از قرنطینه از ماسک مناسب استفاده کنید.

فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم سفارش کرد: اگر ماسک های جراحی و یا سه لایه در دسترس ندارید می توانید از پارچه های نخی بعنوان ماسک برای پیش گیری از انتقال ویروس استفاده کنید.
1399/04/16
17:47:32
5.0 / 5
2989
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag