یافته جدید محققان چینی؛

تشخیص نارسایی قلبی بوسیله میكروب های دهان

تشخیص نارسایی قلبی بوسیله میكروب های دهان

طبق نتایج یك تحقیق، میكرواُرگانیزم های موجود بر روی زبان می توانند به تشخیص نارسایی قلبی كمك كنند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند زبان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مزمن کاملاً متفاوت از افراد سالم به نظر می آید.
دکتر «تیان هوی یوآن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوآنگژو چین، در این زمینه می گوید: «زبان های عادی افراد سالم به رنگ قرمز کمرنگ با روکش سفید کمرنگ است. بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دارای زبان های قرمزتر با روکش زردرنگ هستند و در صورت پیشرفته بودن بیماری تغییرات ظاهری بیشتر خواهد بود.»
وی در ادامه تاکید می کند: «مطالعه ما نشان میدهد ترکیب، کمیت و عمده باکتری های روی زبان در میان افراد سالم و بیماران نارسایی قلبی متفاوت می باشد.»
مطالعه قبلی نشان داده است که میکروارگانیزم های موجود بر روی زبان می توانند بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده را از بیماران سالم تشخیص دهند که می تواند راهی برای تشخیص سرطان لوزالمعده باشد.
از آنجائیکه برخی باکتری ها با سیستم ایمنی مرتبط هستند، عدم تعادل میکروبی می تواند سبب تحریک التهاب و بیماری شود. التهاب و واکنش ایمنی در نارسایی قلبی نقش دارند.
محققان در این مطالعه، ترکیب میکروبیوم زبان شرکت کنندگان مبتلا به نارسایی قلبی مزمن و افراد سالم را بررسی کردند. شرکت کنندگان شامل ۴۲ بیمار بستری شده در بیمارستان و ۲۸ فرد سالم بودند.
با استفاده از قاشق فلزی، نمونه روکش زبان این افراد در زمان بامداد پیش از اینکه شرکت کنندگان دندان های شأن را مسواک کنند یا صبحانه بخورند برداشته شد.
محققان دریافتند بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دارای انواع مشابه میکروارگانیزم ها در روکش زبان شأن بودند. در زبان افراد سالم هم میکروب های یکسانی وجود داشت. از اینرو هیچ همپوشانی باکتریایی بین این دو گروه وجود نداشت.
بعلاوه مشخص شد هرچقدر شدت نارسایی قلبی پیشرفته تر بود میزان دو باکتری Eubacterium و Solobacterium کمتر بود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1399/04/09
13:49:07
5.0 / 5
2603
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag