یافته جدید تحقیقاتی؛

ارتباط داروی استاتین با كاهش مرگ ناشی از سرطان تخمدان

ارتباط داروی استاتین با كاهش مرگ ناشی از سرطان تخمدان

به گزارش بیو بگ مطالعه جدید نشان داده است داروهای استاتین كه برای درمان كلسترول بالا استفاده می شوند ریسك مرگ را در زنان مبتلا به سرطان تخمدان می كاهد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، دکتر «کالا ویسواناتان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، در اینباره می گوید: «این داروها بسیار پرکاربرد هستند و به شکل گسترده ای مورداستفاده قرار گرفته و برای اغلب بیماران داروی ارزانی است. کاهش مرگ و میر ناشی از مصرف این دارو در مبتلایان به سرطان تخمدان امیدوارکننده است.»
سرطان تخمدان معمولاً در مرحله پیشرفته تشخیص داده می شود که دیگر جراحی گزینه مناسبی نیست. از اینرو تاثیر چنین داروی قابل دسترسی بسیار امیدوارکننده است.
در مطالعه جدید، داده های بیشتر از ۱۰ هزار زن مبتلا به سرطان تخمدان مورد بررسی قرار گرفتند. در میان این زنان، بیشتر از ۲۶۰۰ نفر داروی استاتین مصرف می کردند و ۸۰ درصد از استاتین های معروف به lipophilic نظیر simvastatin و lovastatin استفاده می کردند. این داروها در چربی قابل حل هستند.
محققان مشاهده نمودند مصرف هر نوع استاتین در مقایسه با خانمهایی که هیچ نوع استاتینی مصرف نمی کردند نرخ مرگ را تا ۴۰ درصد کاهش می داد. مصرف استاتین های lipophilic با کاهش ۴۳ درصدی ریسک مرگ ناشی از سرطان تخمدان مرتبط بود.
این نتایج نشان داده است که مصرف داروی lipophilic ی تواند در بخشی از روند درمان سرطان تخمدان بکار گرفته شود.

1399/04/06
16:06:58
5.0 / 5
2431
تگهای خبر: دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag