رئیس سازمان نظام پزشكی مطرح كرد؛

سه عارضه تعرفه های پزشكی

سه عارضه تعرفه های پزشكی

بیو بگ: رئیس كل سازمان نظام پزشكی ایران با عنوان این مطلب كه در تعیین تعرفه ها باید به قانون نظام پزشكی بازگردیم،  سه عارضه مهم تعرفه های ابلاغی دولت در سال 99 را تشریح نمود.


به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، در سی و هفتمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه کاهش کیفیت خدمات، تعطیلی و بیکاری و هرج و مرج و عدم انضباط مالی، سه عارضه مهم تعرفه های نامتناسب و غیر واقعی است، اظهار داشت: در جلسه اخیر با معاون اول رئیس جمهوری به این موارد اشاره شد که باتوجه به دلائل و مبانی اعلام شده مورد تایید و پذیرش ایشان نیز قرار گرفت. وی ادامه داد: موضوعات صنف باید در میان تمام نظام پزشکی ها و جامعه پزشکی به یک همزبانی برسد ضمن اینکه بحث اصلی جامعه پزشکی سه عارضه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. ظفرقندی با اعلان اینکه وضع نامتناسب تعرفه ها سبب تعطیلی روزانه سه مطب در بخش خصوصی شده است، افزود: باید به اصل کلی در حوزه بهداشت و درمان یعنی حق تعیین تعرفه بخش خصوصی توسط سازمان نظام پزشکی بازگردیم که در جلسه با معاون اول رئیس جمهوری نیز این مساله مورد تایید و تاکید قرار گرفت. ایشان سپس به آثار بیماری کووید ۱۹ بر مراکز درمانی اشاره نمود و اظهار داشت: شاهد کاهش ۴۰ درصدی درآمد مراکز درمانی بر اثر بحران کرونا هستیم و حتی معاون اول رئیس جمهوری نیز از اینکه مطب ها مشمول تسهیلات و تخفیف های مالیاتی نشده اند، اظهار تعجب نموده و خواهان انجام مکاتبه دراین زمینه برای اصلاح این مساله شد.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اینکه در جلسات مختلف همیشه این مساله که مطب ها باید مشمول تسهیلات کرونا شوند، مورد توجه ما قرار داشته است، اشاره کرد: از دیگر مباحث مورد بحث باتوجه به کاهش هزینه های درمانی بیمه ها در بحران کرونا، افزایش سهم بیمه ها و به تبع آن کاهش پرداخت از جیب مردم است.
وی اشاره کرد: با مسئولین سازمان امور مالیاتی نیز به توافق رسیده ایم تا موضوع ماده ۱۰۰ را در قانون محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان لحاظ نموده و نتایج را طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهیم نمود.


منبع:

1399/03/23
20:48:14
5.0 / 5
2632
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag