آمادگی استان مركزی برای پذیرش سرمایه گذاری در عرصه تولید دارو

آمادگی استان مركزی برای پذیرش سرمایه گذاری در عرصه تولید دارو

به گزارش بیو بگ مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: این استان آماده پذیرش سرمایه گذاران و متقاضیان راه اندازی واحدهای تولید داروست.


سید علی آقازاده ۱۸ خردادماه در آیین افتتاح فاز نخست نخستین شهرک مواد موثر دارویی در خاورمیانه که در شهر صنعتی شهید بابایی بازنه شهرستان شازند انجام شد، بیان نمود: استان مرکزی تا امروز قطب صنعت کشور بوده است و از امروز با آغاز به کار این شهرک در واقع قطب داروسازی کشور هم خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر شهرستان شازند، شهرستان های ساوه و اراک هم شاهد فعالیت کانون ها و کارگاه های بزرگ داروسازی هستند، اظهار داشت: سال قبل حدود سه واحد داروسازی با حضور وزیر بهداشت راه اندازی شد و امروز می توان این استان را قطب داروسازی کشور هم نامید.
استاندار مرکزی تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت موجود در استان مرکزی، این استان پذیرای سرمایه گذاران و متقاضیان صنعت و واحدهای تولید دارو خواهد بود، چونکه زیرساخت های لازم در این استان فراهم است، همینطور نزدیکی به تهران می تواند مزیت دیگری برای استان باشد.
وی اضافه کرد: پنج میلیون دلار هزینه شده است که امروز بزرگترین شهرک مواد موثره دارو در این منطقه از استان مرکزی افتتاح شود.
آقازاده با اشاره به اینکه امروز ایران خیلی از کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان در بیماری کرونا را پشت سر گذاشته و این کشورها به دنبال کسب تجربه از ایران هستند، اظهار داشت: این موفقیت نه تنها در مبحث کرونا بلکه در حوزه بهداشتی و درمانی مسبوق به سابقه است و نحوه مدیریت کرونا اوج این موفقیت ها بوده است. باید قدردان این زحمات بود و با رعایت موارد بهداشتی از این شرایط سخت عبور کرد.
استاندار مرکزی افزود: استان مرکزی در مدیریت و مقابله با کرونا موفق بوده است، با وجود اینکه این استان دومین استان درگیر با کرونا بود، اما امروز در حوزه تعداد مبتلایان در جایگاه ۲۱ کشور قرار دارد و این موفقیت حاصل مدیریت خوب و همکاری مردم بوده است و باید حواسمان باشد که این شرایط از دست نرود.1399/03/18
21:57:47
5.0 / 5
2845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag