اجرای پلتفرمی برای پایش وضعیت انتشار كرونا در خوزستان

اجرای پلتفرمی برای پایش وضعیت انتشار كرونا در خوزستان

به گزارش بیو بگ تیمی از محققان یكی از شركت های فناور، پلتفرمی برای پایش وضعیت انتشار كرونا و افراد مبتلا پیاده سازی كردند كه به قول آنها این پلت فرم مجهز به پهپاد بوده و قادر به پایش تردد افراد در سطح شهر است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مهندس اعظمی، مدیر عامل یکی از شرکت های فناور در سومین روز از رویداد راینکس که امروز به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به پیاده سازی پلتفرمی برای پایش افراد مبتلا به کرونا ویروس، اظهار داشت: فعالیت این شرکت طراحی و پیاده سازی پلت فرم های مدیریت بحران است که تابحال از این پلت فرم ها در مناطق نفت خیز جنوب و ماهشهر استفاده شده است.
وی افزود: با شیوع و همه گیری ویروس کرونا نسبت به توسعه این پلت فرم برای اقدامات در رابطه با این ویروس اقدام کردیم. این پلت فرم در ایام ابتدایی شیوع کرونا در استان خوزستان نصب گردید و به بهره برداری رسید. این پلت فرم مدیریتی بستر جامعی است که کلیه عوامل موثر در پیشگیری و مقابله با این ویروس را پایش خواهد نمود.
وی پایش تردد افراد را از قابلیت های این پلت فرم نام برد و افزود: این سامانه مجهز به پهپادی است که از روزهای ابتدایی شیوع، در صورتیکه تجمعی در منطقه ای رخ می داد، مداخلات برای پراکنده کردن مردم به منظور کاهش شیوع این ویروس انجام می شد.
اعظمی، کنترل رعایت قرنطینه از جانب شهروندان را از دیگر قابلیت های این پلت فرم نام برد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن این پلت فرم قادر به عرضه خدماتی چون پزشک و مشاوره آنلاین است، ضمن آنکه افراد مبتلا به این ویروس که در بیمارستان بستری نیستند هم توسط این پلت فرم مورد پایش قرار می گیرند.
مجری طرح با اشاره به اینکه در این پلت فرم ۸۵ بازرس برای سرکشی به ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی در نظر گرفته شد، اضافه کرد: تا کنون بیشتر از ۷ هزار بازرسی از جانب این بازرسان اجرایی شده است، علاوه بر آن آمبولانس ها هم به این سامانه متصل هستند تا در صورتیکه منطقه ای احتیاج به امدادرسانی پزشکی بیشتری دارد، اقدام گردد.
اعظمی، یکی از چالش های توسعه پلت فرم ها در کشور را عدم یکپارچگی اطلاعات و داده ها دانست و اظهار داشت: هدف ما از عرضه این پلت فرم ها یکپارچه سازی و ساماندهی داده ها است تا از این طریق دستگاه ها به صورت جزیره ای و جدا از یکدیگر فعالیت نکنند.1399/03/12
22:29:50
5.0 / 5
2694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag