افزایش جهانی بیماران كووید ۱۹

افزایش جهانی بیماران كووید ۱۹

به گزارش بیو بگ روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید 19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان از میان مبتلایانش قربانی می گیرد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ به ۳۷۳ هزار و ۹۶۱ نفر رسیده و تابحال ابتلای شش میلیون و ۲۶۷ هزار و ۴۸۸ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها تابحال دو میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته اند.
در چندین کشور گزارش ها حاکی از افزایش تعداد بهبودیافتگان این بیماری و روند کاهشی تعداد مبتلایان جدید است. همین طور تابحال در چندین کشور درگیر با کروناویروس محدودیت های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم گشته است.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده است.
تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در برزیل با سرعت رو به افزایش است و الان از ۵۱۴ هزار نفر عبور کرده است. این کشور به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه دوم قرار گرفته و بعد از آن روسیه در رتبه سوم جای گرفته است. همین طور انگلیس بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۱۷۰ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۱۹۵ قربانی
۲. برزیل ۵۱۴ هزار و ۹۹۲ مبتلا، ۲۹ هزار و ۳۴۱ قربانی
۳. روسیه ۴۰۵ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۴۶۹۳ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۶ هزار و ۵۰۹ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۲۷ قربانی
۵. انگلیس ۲۷۴ هزار و ۷۶۲ مبتلا، ۳۸ هزار و ۴۸۹ قربانی
۶. ایتالیا ۲۳۲ هزار و ۹۹۷ مبتلا، ۳۳ هزار و ۴۱۵ قربانی
۷. هند ۱۹۰ هزار و ۶۲۲ مبتلا، ۵۴۰۸ قربانی
۸. فرانسه ۱۸۸ هزار و ۸۸۲ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۰۲ قربانی
۹. آلمان ۱۸۳ هزار و ۴۹۴ مبتلا، ۸۶۰۵ قربانی
۱۰. پرو ۱۶۴ هزار و ۴۷۶ مبتلا، ۴۵۰۶ قربانی
بعد از آن کشورهای ترکیه با ۱۶۳ هزار و ۹۴۲ مبتلا، ایران با ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ مبتلا، شیلی با ۹۹ هزار و ۶۸۸ مبتلا، کانادا با ۹۰ هزار و ۹۴۷ مبتلا، مکزیک با ۹۰ هزار و ۶۶۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۸۵ هزار و ۲۶۱، چین با ۸۳ هزار و ۱۷ مبتلا، پاکستان با ۷۲ هزار و ۴۶۰ مبتلا، بلژیک با ۵۸ هزار و ۳۸۱ مبتلا و قطر با ۵۶ هزار و ۹۱۰ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای بنگلادش، هلند، بلاروس، اکوادور، سوئد، سنگاپور، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، پرتغال، سوئیس، کلمبیا، کویت، اندونزی، ایرلند، مصر، لهستان، و اوکراین بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.1399/03/12
12:40:41
5.0 / 5
2638
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag