آمار جهانی بیماران كرونایی از 6 میلیون نفر گذشت

آمار جهانی بیماران كرونایی از 6 میلیون نفر گذشت

بیو بگ: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید 19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ به ۳۶۶ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده و تابحال ابتلای شش میلیون و ۳۴ هزار و ۶۶۷ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همچنین بنابر تازه ترین آمارها بیش از دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید ۱۹ محدودیت های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم گشته است.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۰۴ هزار نفر عبور کرده است.
همچنین قبل از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام نمود: روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را قطع خواهیم کرد و منابع مالی را به سایر نیازهای ضروری بهداشت عمومی جهانی اختصاص خواهیم داد.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
ترکیه هم با افزایش شمار مبتلایان جدید در جایگاه دهم لیست جهانی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ قرار گرفته است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۵۳۰ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۵۴۲ قربانی
۲. برزیل ۴۶۸ هزار و ۳۳۸ مبتلا، ۲۷ هزار و ۹۴۴ قربانی
۳. روسیه ۳۸۷ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۴۳۷۴ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۵ هزار و ۶۴۴ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۲۱ قربانی
۵. انگلیس ۲۷۱ هزار و ۲۲۲ مبتلا، ۳۸ هزار و ۱۶۱ قربانی
۶. ایتالیا ۲۳۲ هزار و ۲۴۸ مبتلا، ۳۳ هزار و ۲۲۹ قربانی
۷. فرانسه ۱۸۶ هزار و ۸۳۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۱۴ قربانی
۸. آلمان ۱۸۳ هزار و ۱۹ مبتلا، ۸۵۹۴ قربانی
۹. هند ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ مبتلا، ۴۹۸۰ قربانی
۱۰. ترکیه ۱۶۲ هزار و ۱۲۰ مبتلا، ۴۴۸۹ قربانی
پس از آن کشورهای پرو با ۱۴۸ هزار و ۲۸۵ مبتلا، ایران با ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ مبتلا، شیلی با ۹۰ هزار و ۶۳۸ مبتلا، کانادا با ۸۹ هزار و ۴۱۸ مبتلا، مکزیک با ۸۴ هزار و ۶۲۷ مبتلا، چین با ۸۲ هزار و ۹۹۹ مبتلا، عربستان با ۸۱ هزار و ۷۶۶، پاکستان با ۶۶ هزار و ۴۵۷ مبتلا، بلژیک با ۵۸ هزار و ۶۱ مبتلا و قطر با ۵۲ هزار و ۹۰۷ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/03/10
12:07:41
5.0 / 5
2672
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag