وزیر بهداشت:

بخش عمده ای از بازار دارویی اروپا و آمریكا در اختیار شركت های هندی است

بخش عمده ای از بازار دارویی اروپا و آمریكا در اختیار شركت های هندی است

به گزارش بیو بگ وزیر بهداشت از هندوستان بعنوان یكی از قدرت های مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واكسن یاد كرد و اظهار داشت: بخش عمده ای از بازارهای اروپا و آمریكا در اختیار شركت های تولید دارو و واكسن هندوستانی است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در انتها سفر سه روزه به هندوستان اظهار داشت: اجلاس جهانی مراقبت از سلامت مادر، كودك و تغذیه در هندوستان با حضور تعداد زیادی از وزرای بهداشت كشورهای جهان تشكیل شد كه همراه با تیمی از وزارت بهداشت در این اجلاس شركت كردیم و سخنرانی های متعددی در بخش های مختلف این اجلاس داشتیم.
وی ادامه داد: ملاقات ها و مذاكرات زیادی با مقامات هندوستان، وزرای بازرگانی، بهداشت و طب سنتی، بانك ها و شركت های دارویی این كشور داشتیم و هند مانند كشورهای بلوك شرق، فرصت بسیار خوبی برای توسعه روابط همه جانبه با ایران دارد و این كشورها می توانند به توسعه كشور، گسترش فناوری و استقلال ایران در حوزه های مختلف كمك كنند.
وزیر بهداشت با اشاره به شرایط موجود كشور، انجام این سفر را مهم و مفید عنوان نمود و اضافه كرد: در این سفر نمایندگانی از بخش خصوصی حوزه دارو و تجهیزات پزشكی ایران هم حضور داشتند و با ۵۰ شركت دارویی هند نشست مفیدی برگزار گردید و در این نشست، مشكلات متقابلی كه ناشی از سوء رفتار آمریكا است بررسی و برای حل آن راهكار عرضه شد.
هاشمی تصریح كرد: مقامات هندوستانی به ارتقای روابط همه جانبه با ایران علاقه مند هستند و برای مقابله با تحریمی كه ضد كشور و ملت ایران اعمال شده، فرصت بسیار مناسبی است كه بتوانیم از استعدادهایی كه استفاده از آنها كم هزینه تر و به صرفه تر است، برای رشد و شكوفایی بخش تولید داخلی حداكثر بهره را ببریم و بطور قطع ظرفیت ایران و منطقه، بازار بسیار خوبی برای هندوستان به شمار می آید.
بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت اضافه كرد: در قبال وارداتی كه هندوستان به ایران خواهد داشت، البته با نظارت دقیقی كه انتظار است در همه حوزه ها و حوزه سلامت در كشور صورت گیرد، در بخش فناوری كمك زیادی به كشور خواهد شد؛ چراكه هندوستان پیشرفت های بسیار قابل توجهی داشته و وضعیت امروز هندوستان با قضاوت ایرانی ها كه مربوط به ۵۰ سال پیش است، تفاوت بسیار زیادی كرده است.
هاشمی از هندوستان بعنوان یكی از قدرت های مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واكسن یاد كرد و اظهار داشت: بخش عمده ای از بازارهای اروپا و آمریكا در اختیار شركت های تولید دارو و واكسن هندوستانی است و ما هم در صنعت از این توان بهره برده ایم، اما متاسفانه نگاه سنتی ما به كمپانی های اروپایی و آمریكایی است كه باید این رویكرد تغییر كند و این تغییر نگاه بطور قطع در آینده به سود كشور است.1397/09/24
19:00:19
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag