نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر مطرح كرد

فرصت خدمت بیشتر جمعیت هلال احمر به مردم در ماه رمضان

فرصت خدمت بیشتر جمعیت هلال احمر به مردم در ماه رمضان

به گزارش بیو بگ نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هلال احمر یك جمعیت خدمت گزار و نهادی است كه دائما به مردم خدمت می كند اما ماه مبارك رمضان، فرصتی برای خدمت بیشتر به مردم است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین معزی در جلسه شورای معاونین این جمعیت که با حضور رئیس، دبیرکل، رؤسای سازمان ها و معاونان جمعیت هلال احمر برگزار شد، با تبریک و تهنیت حلول ماه مبارک رمضان، اشاره کرد: ماه مبارک رمضان یک فرصت زمانی است. در ظرفیت زمان، تمام موجودات نه فقط انسان، در حرکت و دگرگونی و رو به رشد، تعالی و ترقی هستند اما این زمان برای انسان بیشتر از سایر موجودات، قابل توجه است. یک گیاه در همین روند زمانی رشد می کند و بار و میوه می دهد اما یک انسان با حرکت انتخابی و اختیاری خود حرکت و رشد می کند و وجود خودرا به بار می نشاند. پس باید از ظرفیت زمانی ماه مبارک رمضان، آن طور که شایسته است، برای تعالی بیشتر استفاده نمائیم.
وی در ادامه اضافه کرد: ظرفیت زمان دو بعد دارد؛ حرکت و گردش افلاک و دیگری، واقعیت و باطن این زمان. همه چیز و تمام موجودات در این جهان یک ظاهر و یک باطن دارند. پس مؤمنان برای داشتن حرکت صادقانه، باید باطن ماه مبارک رمضان را درک کنند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه پیامبر (ص) حکمت آموز، باطن ماه مبارک رمضان را برای ما تبیین و تعریف می کند، اظهار داشت: ایشان باطن این ماه را در چارچوب یک خطبه مستند در آخر ماه شعبان تبیین فرموده و خطاب به مردم می فرماید: «مردمان، ماه خدا، ماه برکت، رحمت و مغفرت است که به سمت شما روی کرده است. این ماه، ماهی است که شما به میهمانی خداوند دعوت شده اید. هر چه نیاز دارید و سوال کنید، خداوند به شما می دهد.»
حجت الاسلام و المسلمین معزی در تشریح اینکه چرا این ماه، ماه میهمانی خداوند نامیده شده است در صورتیکه ما همیشه میهمان خداوند هستیم، اشاره کرد: در این ماه، انسان اهل کرامت خداوند قرار گرفته است. تفاوت باطن این ماه با ماه های دیگر این است که در این ماه، نفس کشیدن های ما تسبیح است در صورتیکه در ماه های دیگر سال چنین فرصتی نداریم. خواب مؤمن در این ماه، عبادت است و دعاها در این ماه مستجاب می شود. پس خداوند را بخوانید با نیت های راستین و دل های پاک. دل ناپاک نمی تواند با خداوند مناجات داشته باشد به همین دلیل، در ماه های مبارک رجب و شعبان، به استغفار کردن، سفارش فراوان شده است تا دل هایمان را برای ورود به ماه مبارک رمضان پاک نماییم.
وی اضافه کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی است که نصیب ما شده تا مورد پذیرش خداوند قرار گرفته و جایگاه بهشت را داشته باشیم. پشت ما پر از فشار بار گناه است. خداوند می فرماید با سجده های طولانی این فشار بار گناه را کم کنید. بدانید خداوند قسم خورده است به عزت و جلالش که نمازگزار و سجده گزار را عذاب نمی دهد و به جهنم نمی برد.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، مهمترین وظیفه و کاری که مؤمنان در این ماه می توانند انجام دهند را صدقه دادن و کمک به مساکین، نیازمندان و ناتوانان عنوان و اظهار نمود: هلال احمر یک جمعیت خدمت گزار و نهادی است که دائماً به مردم خدمت می کند اما ماه مبارک رمضان، فرصتی است برای خدمت بیشتر به مردم. خصوصاً امسال که برمبنای شرایط ویژه بیماری کرونا، عده ای از مردم نیازمند شده اند. اماکن عبادی و مساجد تعطیل و زندگی ها پرفشار و پر رنج شده است. انفاق، فقط دادن پول نیست بلکه خدمت دادن هم، انفاق است. بنابر این لازم است در این ماه مبارک آنچنان که می توانیم به مردم خدمت نماییم و حلقه ای باشیم میان خیرین و نیازمندان.
حجت الاسلام و المسلمین معزی بر ضرورت توجه همزمان به شناسایی خیرین خرد و کلان اصرار کرد و اظهار داشت: ما در هلال احمر وظیفه داریم خیرین خرد و کلان و همین طور نیازمندان را شناسایی نماییم. یکی از وظایف هلال احمر، تکریم و شخصیت دادن به انسان هاست. پس انسان را مکرم بداریم همانطور که خداوند انسان را مکرم دانسته است.
وی اشاره کرد: خداوند در حدیثی قدسی می فرماید، محبوب ترین شما نزد من، کسی است که لطفش به انسان ها بیشتر باشد و در رفع حاجت هایشان بیش از همه تلاش و کوشش کند. اگر ما می خواهیم در این ماه مبارک از برکت و رحمت خداوند استفاده نمائیم و مورد عنایت خداوند قرار بگیریم، دست نیازمندان را بگیریم.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، توفیق تلاوت قرآن در این ماه مبارک را نیز فرصت و بزرگترین نعمتی دانست که خداوند به مؤمنان عنایت کرده است.
وی با اعلان اینکه مساله بعدی دعاست؛ اضافه کرد: دعای ابوحمزه ثمالی، دعایی است که باید از آن در این ماه مبارک استفاده نمائیم و برای مؤمنین و مومنات دعا نماییم. تلاوت قرآن، دعا و احسان به نیازمندان، فقرا، مساکین و … از مهمترین سفارش های ماه مبارک رمضان است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در آخر اشاره کرد: در این ایام که مردم درگیر بیماری کرونا هستند، در جمعیت هلال احمر همیشه با کمک داوطلبان به مردم خدمت نماییم. من از مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استانها خواسته ام در فعالیت خیرخواهانه جمعیت در این ماه پیش قدم باشند و همگام و همدل با بقیه بخش های جمعیت در این عمل خیر مشارکت فعال داشته باشند.


منبع:

1399/02/09
23:40:15
5.0 / 5
2776
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag