در گفت وگو با بیو بگ مطرح شد

فعالیت كلینیك آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی در ایام كرونایی

فعالیت كلینیك آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی در ایام كرونایی

به گزارش بیو بگ متخصص آسم و آلرژی در مركز آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی تهران اظهار داشت: بیماران آسم و آلرژی حتی در شرایط فعلی كه با انتشار كرونا رو به رو هستیم، نباید خودسرانه مصرف داروهای خویش را قطع كنند و لازم است این بیماران برای كنترل بیماری خود به پزشك مربوطه رجوع كنند؛ بنابراین كلینیك آسم و آلرژی جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران با رعایت دقیق تمهیدات بهداشتی لازم برای جلوگیری از كرونا، بیماران آسم و آلرژی را پذیرش می كند و به آنان خدمات لازم را عرضه می دهد.


دکتر محلوجی راد در گفتگو با ایسنا، در مورد تاثیر کرونا بر بیماران مبتلا به آسم و آلرژی اظهار نمود: بیماران آسم و آلرژی به خصوص بیماران مبتلا به آسم همچون افرادی هستند که بیماری زمینه ای دارند، ازاین رو اگر گرفتار عفونت کرونا شوند، امکان دارد نسبت به افراد عادی در مقابل کرونا، علائم شدیدتری را بروز دهند، ازاین رو سفارش می شود این بیماران همانند افراد دیگر موارد جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا را به صورت کامل رعایت نمایند.
داروهای کورتون استنشاقی هستند و اثری بر کاهش سیستم ایمنی ندارند
متخصص آسم و آلرژی در مورد مصرف داروهای بیماران آسم و آلرژی، اظهار داشت: بعضی از داروهایی که بیماران مبتلا به آسم و آلرژی مصرف می کنند، همچون داروهای کورتون استنشاقی هستند. از طرفی گفته شده که برای جلوگیری از بیماری کرونا از مصرف کورتون خودداری شود، بنابراین امکان دارد که این بیماران برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا گمان کنند که باید داروهای خویش را قطع کنند، در صورتیکه به هیچ وجه این اقدام سفارش نمی گردد چون این داروهای کورتون استنشاقی هستند و اثری بر کاهش سیستم ایمنی ندارند.
بیماران آسم و آلرژی مصرف داروهای خویش را قطع نکنند
وی ادامه داد: به بیماران مبتلا به آسم سفارش می شود که داروهای خویش را طبق نظر پزشک و اگر امکان تماس با پزشک ندارند، طبق برنامه ای که از قبل به آنان داده شده، مصرف کنند و داروهای خویش را قطع نکنند؛ چون امکان دارد قطع داروها سبب شود علایم آلرژی آنان تشدید شود و این اشکال پیش آید که متوجه نمی شوند این علائم به دلیل بیماری آلرژی است یا اینکه به کرونا مبتلا شدند.
وی در مورد بیماران آسم و آلرژی که به کرونا مبتلا شده اند، اظهار داشت: بیماران آسمی داشتیم که به کرونا مبتلا شدند و خوشبختانه علائم خیلی شدیدی نداشتند، ازاین رو بیماران آسم گمان نکنند که اگر به کرونا مبتلا شدند، بسیار بد حال یا گرفتار مرگ و میر می شوند؛ چنانچه این بیماران به کرونا مبتلا شدند، حتما به پزشکی که رجوع می کنند اطلاع دهند که مبتلا به آسم و آلرژی هستند و داروهای مصرفی خویش را به پزشک مربوطه اعلام کنند.
وی افزود: معمولا برای بیماران آسمی که به کرونا مبتلا شدند هم داروهای درمانی کرونا تجویز می شود و هم داروهایی که برای آلرژی مصرف می کنند، ادامه می یابد؛ باقی موارد پیشگیری در مورد این بیماران هم مانند سایر افراد عادی است.
بیماران مبتلا به آسم زمان استفاده از مواد شوینده برای مقابله با کرونا حتما از ماسک استفاده کنند
دکتر محلوجی راد با عنایت به افزایش مصرف مواد شوینده جهت جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا، به بیماران آسم و آلرژی سفارش کرد: بیماران آسم و آلرژی مانند سایر افراد مجبورند در شرایط فعلی و برای مقابله با کرونا از مواد شوینده سطوح و دست استفاده کنند، به این افراد سفارش می شود که وقتی می خواهند مواد شوینده استفاده کنند، حتما در و پنجره های منزل باز و تهویه مناسب باشد، همینطور در زمان مصرف مواد شوینده از ماسک استفاده کنند تا بیماری آنان تشدید نشود.
مرکز آسم و آلرژی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در ایام کرونایی همچنان فعال است
متخصص آسم و آلرژی با اشاره به اینکه کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران فعال و آماده پذیرش بیماران است، اظهار داشت: بیماری های آلرژی و آسم بیماری های مزمن هستند و احتیاج به درمان طولانی مدت دارند و حتما باید تحت نظر پزشک داروهای خویش را استفاده کنند، چون معمولاً در شروع درمان امکان دارد که داروها را با دوز بالا شروع نماییم و بعد لازم باشد که بر مبنای کنترل بیماری، دوز داروها را تغییر دهیم؛ ازاین رو این دسته از بیماران باید ویزیت های دوره ای خویش را داشته باشند. همینطور این بیماران باید تحت شرایط مراقبتی شدید قرار گیرند، اگر از منزل خارج می شوند بیشتر از وسایل نقلیه شخصی، دستکش و ماسک استفاده کنند و به پزشک رجوع کنند تا در مورد تغییر دوز داروها و نوع مصرف آن تشخیص و تجویز لازم صورت گیرد. به همه این علل مرکز آسم و آلرژی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران فعال و آماده پذیرش بیماران است.
برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا همه تمهیدات بهداشتی در کلینیک آسم و آلرژی انجام می شود
وی با عنایت به انتشار کرونا در مورد تمهیدات بهداشتی کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، اظهار نمود: هم اکنون نوبت ها در کلینیک آلرژی بگونه ای داده می شود که بیمار در مدت طولانی در اتاق انتظار نمی ماند و فاصله گذاری اجتماعی به صورت دقیق رعایت می شود. همه بیماران ملزم هستند که از ماسک و دستکش استفاده کنند. همه افراد در زمان ورود به کلینیک تب سنجی می شوند و اگر در مورد بیماری شک قوی وجود داشت که به کرونا مبتلاست، بدون نوبت و مستقیم به مطب داخل می شود و بعد از ویزیت سریع کلینیک را ترک می کند.
بیماران بدون هیچ نگرانی به کلینیک آسم و آلرژی رجوع کنند
دکتر محلوجی راد در انتها اظهار داشت: در کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران همه تمهیدات بهداشتی لازم به صورت دقیق پیشبینی شده و انجام می شود؛ بنابراین بیماران آسم و آلرژی که ضروریست برای کنترل بیماری خود به مرکز رجوع کنند، می توانند بدون هیچ نگرانی از مبتلا شدن به کرونا به پزشک مربوطه خود رجوع کنند.1399/02/06
14:08:14
5.0 / 5
2812
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag