اخباری از محیط زیست استان تهران؛

از اختتام دفن 8هزار تن زباله در پیشوا تا پایش 970 واحد در اسلامشهر

از اختتام دفن 8هزار تن زباله در پیشوا تا پایش 970 واحد در اسلامشهر

بیو بگ: اداره كل محیط زیست استان تهران از اختتام دفن روزانه هشتاد تن زباله های خانگی در پیشوا و پایش 970 واحد صنعتی و خدماتی اسلامشهر در سال نود و هشت خبرداد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، امامعلی یگان زاده - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا - از آغاز انتقال زباله شهرستان پیشوا به سایت تفكیك پسماند و دفن بهداشتی زباله چرمشهر آگاهی داد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا اضافه كرد: یكی از مهمترین معضلات محیط زیستی شهرستان پیشوا نزدیكی محل دفن زباله پیشوا به مناطق مسكونی بود كه با پیگیری این اداره و نظارت مستقیم دادستان شهرستان و همت شهرداری و بخشداریها این مشكل برای همیشه رفع و روزانه حدود80 تن زباله شهرستان پیشوا به سایت تفكیك پسماند و دفن بهداشتی زباله چرمشهرانتقال داده می شود.
وی با اشاره به اینكه از سالیان گذشته مشكلات زیادی در مركز دفن زباله شهرستان پیشوا وجود داشت كه موجب تهدید بهداشت عمومی و تخریب و آلودگی محیط زیست می شد، اظهار نمود: خوشبختانه با انتقال زباله های شهرستان به مركز دفن پسماند چرمشهر و پلمب و مسدود شدن مسیر ورود به مركز دفن زباله شهرستان پیشوا این معضل بطور كلی رفع شد.
یگان زاده در ادامه اظهار داشت: باتوجه به حجم بالای تولید پسماند در كشور و هزینه بر بودن جمع آوری، انتقال و دفن این پسماندها می توان با اتخاذ چند راهكار ساده از هدر رفت سرمایه شهرداری ها -كه باید صرف عمران و آبادانی شهرها شود - جلوگیری كرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا اظهار نمود: كاهش حجم زباله ها راهكارهای ساده ای دارد كه مواردی از قبیل تفكیك پسماندهای تر و خشك در منزل، استفاده كمتر از ظروف یك بار مصرف، استفاده از كیسه های پارچه ای بجای نایلون از این جمله هستند.
پایش 970 واحد صنعتی و خدماتی اسلامشهر در سال 98
الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر - در تشریح عملكرد اداره حفاظت محیط زیست اسلامشهر طی یك سال قبل اظهار داشت: در امتداد اجرای ضوابط و مقررات محیط زیستی و حفاظت از منابع زیستی شهرستان در سال 98 بیش از 970 واحد صنعتی، خدماتی و صنفی، تحت پایش قرار گرفتند.
وی با اعلان اینكه طی این مدت برای 287 واحد غیرمجاز، آلاینده و متخلف اخطاریه محیط زیستی صادر و ابلاغ گردید، اظهاركرد: با پیگیری این اداره 9 واحد غیر مجاز نیز جمع آوری و از محل منتقل شدند.
بیگی در ادامه به شناسایی 34 واحد صنعتی جدید در گشت و پایش ماموران اجرایی این اداره در سال 98 اشاره نمود و اظهار داشت: این واحدها با فعالیت غیر اصولی خود و عدم رعایت تمهیدات زیست محیطی لازم، ضمن ایجاد آلودگی آب، خاك و هوا موجبات تهدید مقابل بهداشت و سلامت شهروندان را فراهم آورده بودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با اعلان اینكه در سال قبل 266 مورد استعلام درباب تاسیس یا صدور پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی و خدماتی مختلف به این اداره واصل شد، اظهار نمود: در سال رونق تولید این اداره با صدور 236 مجوز محیط زیستی بر اساس قوانین و ضوابط موافقت نمود و تنها 30 مورد به سبب مغایرت با ضوابط استقرار ملاك عمل سازمان حفاظت محیط زیست مورد مخالفت قرار گرفت.
او همینطور پیگیری های این اداره درباب تكمیل و راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه مركزی فاضلاب اسلامشهر را از دیگر اقدامات مهم و اساسی محیط زیست در سال 98 دانست و اظهاركرد: فاز دوم این تصفیه خانه با اعتباری بیش از 1200 میلیارد ریال، در آخر هفته گذشته راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، بیگی اشاره كرد: بررسی 63 مورد شكایت و نظارت و كنترل بر پساب تولیدی دو پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی در چهاردانگه و احمد آباد مستوفی از اهم اقدامات این اداره در سال 98 بود.

منبع:

1399/01/31
11:42:33
5.0 / 5
3391
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , زباله , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag