استاندار سمنان:

انتشار كرونا در استان سمنان روند نزولی دارد

انتشار كرونا در استان سمنان روند نزولی دارد

به گزارش بیو بگ استاندار سمنان با تاكید بر ضرورت رعایت نكات بهداشتی از جانب مردم اظهار داشت: انتشار كرونا در استان سمنان روند نزولی دارد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، علیرضا آشناگر قبل از ظهر دوشنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان و ستاد مقابله با كرونا ویروس در استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینكه پیك اول بیماری كرونا سپری شده است، تصریح كرد: هم اكنون انتشار كرونا در استان سمنان روند نزولی دارد و این مهم باید با رعایت نكات بهداشتی و جدی گرفتن سفارش های وزارت بهداشت در خصوص عدم خروج از منزل تا مهار و كنترل كامل این ویروس ادامه دار باشد.
وی با اشاره به اینكه امكانات درمانی در استان سمنان مطلوب است و پذیرش بیماران به خوبی انجام می شود، بیان نمود: تابحال شكایتی از جانب بیماران در نحوه پذیرش و درمان گزارش نشده است و این مهم از تلاش و تلاش مطلوب كادر درمان و دانشگاه های علوم پزشكی محقق شده است.
توزیع ۱۷ هزار بسته اقلام بهداشتی
استاندار سمنان بابیان اینكه راه اندازی نقاهتگاه ها و افزایش تجهیزات تخصصی پزشكی از دیگر اقدام های مثبت برای مقابله با كرونا ویروس در استان بوده است، خاطرنشان كرد: لازم است تا آماری از نسبت فوتی به مبتلایان و نسبت فوتی ها به بهبودیافتگان به كرونا از جانب دانشگاه های علوم پزشكی استان تدوین و عرضه شود.
آشناگر با تاكید بر اینكه توزیع اقلام بهداشتی موردنیاز مردم به صورت اینترنتی مهم ترین اقدام این استان برای پیشگیری از انتشار كرونا بود، اظهار داشت: تابحال ۱۷ هزار بسته ثبت سفارش و در میان نام نویسی كنندگان توزیع شد.
وی بابیان اینكه ذخیره سازی خوبی از اقلام بهداشتی در استان سمنان در حال انجام می باشد، خاطرنشان كرد: روزانه ۲۰ هزار ماسك برای توزیع اینترنتی تحویل نهادهای مربوط می شود.
ضرورت ثبت نام اصناف در سامانه سلامت
استاندار سمنان از افزایش اجرای طرح تب سنجی در استان به صورت همگانی اطلاع داد و اظهار داشت: در مرحله دوم با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، برنامه مقابله با كرونا ویروس به مردم واگذارشده است و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی به مفهوم نرمال سازی نیست و همچنان احتمال افزایش شیوع اقشار مردم به این ویروس وجود دارد.
آشناگر با تاكید بر اینكه وظیفه همه ما كنترل بیماری و مقابله با انتشار كرونا ویروس می باشد، بیان نمود: بازگشایی مشاغل كم خطر بخصوص اصناف خرد با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در استان سمنان از ۲۳ فروردین شروع شد و در محیط های اداری و كاری، پروتكل های بهداشتی رعایت شود و حوزه بازرسی استانداری نظارت ویژه ای نسبت به این مورد داشته باشد.
وی با تاكید بر ضرورت ثبت نام در سامانه مربوط وزارت بهداشت توسط اصناف و دریافت كد بهداشتی بیان نمود: در صورت عدم پیروی از این قانون با صنوف متخلف به شدت برخورد می شود.
كاهش ضریب انتشار كرونا در استان سمنان
استاندار سمنان با اشاره به اینكه مشاغل پرخطر همچنان در استان سمنان تعطیل می باشد، افزود: اگر در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها فرمانداران استان نظراتی دارند ارائه نمایند تا در ستاد ملی مقابله با كرونا ویروس اظهارنظر و تصمیم گیری شود.
آشناگر در ادامه بابیان اینكه ضریب شیوع بیماری در استان سمنان كاهش پیداكرده است، تصریح كرد: افزایش آموزش ها در بخش های مختلف در دستور كار صداوسیما و دیگر پایگاه های اطلاع رسانی باشد تا واحدهای صنفی و دیگر بخش ها مشكلی در امر آموزش نداشته باشند.

1399/01/25
23:26:15
5.0 / 5
3002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag