دكتر همتی خبر داد

تامین معیشت یكصد هزار خانوار نیازمند

تامین معیشت یكصد هزار خانوار نیازمند

به گزارش بیو بگ رئیس جمعیت هلال احمر از جمع آوری 606 میلیارد ریال كمك های نقدی و غیرنقدی آگاهی داد و اعلام نمود: باتوجه به كمبود ونتیلاتور در كشور، خیرین جمعیت هلال احمر تامین یكصد دستگاه آنرا عهده دار شدند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر كریم همتی درباره تمهیدات جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران كرونا، اظهار داشت: در اولین روزهای شیوع این بیماری در كشور، جمعیت هلال احمر وارد عمل شد و در عرصه هایی كه به این جمعیت محول شده بود حضور فعالی داشت.

وی ادامه داد: بر طبق ماده 14 قانون مدیریت بحران، جمع آوری كمك های مردمی داخلی و خارجی و همین طور توزیع آن بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و این جمعیت از همان روزهای نخست، تمركز خودرا بر جمع آوری كمك های مردمی گذاشت و مردم خوب و فهیم ایران مثل همیشه در كنار جمعیت هلال احمر بودند و مشاركت خوبی دراین زمینه داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ستاندن مجوز از طرف 31 موسسه خیریه برای جمع اوری كمك های مردمی، افزود: جمعیت هلال احمر موفق به جمع آوری مبلغ 376 میلیارد ریال كمك های غیر نقدی و 230 میلیارد ریال كمك های نقدی شد و به محض جمع آوری كمك ها، توزیع آن میان افراد نیازمند هم شروع شد.

وی درباره توزیع بسته های بهداشتی میان اقشار كم درآمد، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر مبادرت به توزیع 130 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم، دور افتاده و حاشیه شهرها كرد و بخش عمده ای از پرسنل این جمعیت در این عرصه فعال بودند.

ضدعفونی 24 هزار مكان عمومی توسط هلال احمر

بگفته همتی، ضد عفونی كردن معابر در نقاط محروم، دور دست، مساجد و پارك ها هم توسط جمعیت هلال احمر انجام شد و بیش از 24 هزار مكان كه برای ضدعفونی به جمعت هلال احمر محول شده بود، انجام شد و برای تحقق این مهم 5 میلیون لیتر مواد ضد عفونی كننده استفاده شد.
تامین یك دهم ونتیلاتور مورد نیاز كشور از طرف خیرین هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به كمبود ونتیلاتور در كشور، افزود: متاسفانه با كمبود یك هزار دستگاه ونتیلاتور در كشور مواجه شدیم كه باتوجه به مشاركت خیرین در این امر، جمعیت هلال احمر تامین 100 دستگاه آنرا بر عهده گرفت كه تا این لحظه 52 دستگاه تامین شده است و برای این منظور 160 میلیارد ریال از طرف خیرین هلال احمر تامین شده است.

تامین معیشت 100 هزار خانوار نیازمند
همتی درباره دستور مقام معظم رهبری در خصوص ورود همه دستگاه ها در زمینه تامین معیشت هموطنان نیازمند، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در كنار سایر دستگاه ها این مساله رو به جد پیگیری كرد. بر طبق آمار اعلام شده از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی 2 میلیون نفر تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی شامل بهزیستی، كمیته امداد و.... نیستند و شغل خودرا به خاطر شیوع كرونا از دست داده اند، جمعیت هلال احمر 100 هزار خانوار را بعنوان گروه هدف خود قرار داده است و این تعداد جمعیتی بیش از یك چهارم آمار اعلامی از طرف وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به راه اندازی كمپین ایران توسط گروهی از پزشكان، ورزشكاران و هنرمندان، اشاره كرد: هنرمندان، ورزشكاران و گروهی از پزشكان قالب كمپین ایران به كمك هلال احمر آمدند.

رئیس جمعیت هلال احمر در آخر ابراز امیدواری كرد كه با توجه اعتماد عمومی مردم به هلال احمر، انتظار داریم كمك های بیشتری جمع آوری شود تا باری از دوش هموطنانمان پس از بحران كرونا برداریم.
منبع:

1399/01/24
22:49:26
5.0 / 5
3650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag