اتاق اصناف اعلام كرد؛

صنوف كم ریسك برای بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام كنند

صنوف كم ریسك برای بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام كنند

بیو بگ: واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ضمن ثبت نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، باركد مربوطه و نصب آن در محل كسب هستند.به گزارش بیو بگ به نقل از اتاق اصناف ایران، اطلاعیه گام دوم فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی گام به گام واحدهای صنفی در استانها و تهران صادر شد.
در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزارت كشور اعلام نمود.
در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است: «نظر به تصمیم ستاد ملی مقابله با كرونا در خصوص شروع به كار قسمتی از فعالان اقتصادی در سراسر كشور، بدینوسیله زمان، شیوه و چگونگی بازگشایی ها و ضرورت رعایت پروتكل های بهداشتی ابلاغی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی را به اطلاع كلیه فعالان صنفی می رساند:
1. طرح گام دوم فاصله گذاری هوشمند كه مبتنی بر بازگشایی قسمتی از واحدهای صنفی است، در استانها از تاریخ شنبه 23/1/1399 و در استان تهران از تاریخ شنبه 30/1/1399 با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری كرونا آغاز خواهد شد.
2. واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ضمن ثبت نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، باركد مربوطه و نصب آن در محل كسب اقدام نمایند.
3. فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای غیر FMCG (غیر سوپرماركتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع های تجاری و بازارهای مركزی مسقف، آرایشگاه و سالن های زیبایی، آموزشگاه های رانندگی، رستوران، اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه ها، مراكز بازی و تفریحی و گیم نت، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امكان بازگشایی واحدهای خودرا ندارند.
تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون بر) مجاز به فعالیت هستند
4. 🔻كلیه واحدهای صنفی در سراسر كشور موظفند تا تاریخ های اعلام شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه های پیشین ستاد ملی كرونا عمل كرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نكنند.
🔻اتاق اصناف ایران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی كه از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا اعلام شده و خواهد شد، تاكید كرده و اشعار می دارد اصناف، كسبه، فعالان صنفی و پیشه وران سراسر كشور حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نخواهند بود.
🔸روابط عمومی اتاق اصناف ایران»


منبع:

1399/01/20
22:42:13
5.0 / 5
3201
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag