تشخیص كرونا در ۲ دقیقه

تشخیص كرونا در ۲ دقیقه

بیو بگ: سازمان غذا و داروی آمریكا بتازگی از تایید یك كیت آزمایشی آنتی بادی كه در عرض دو دقیقه می تواند فرد مبتلا به بیماری كووید-19 را تشخیص دهد، آگاهی داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، شركت "Bodysphere" كه ادعا كرده است كیت آزمایشگاهی آنها میتواند در عرض دو دقیقه نتیجه منفی یا مثبت بیماری كویید-۱۹ را به پزشكان بگوید، مجوز اضطراری سازمان غذا و دارو آمریكا را دریافت كرده است.
سازمان غذا و داروی آمریكا(FDA) تلاش نموده است با مجوز دادن به انجام آزمایش های مربوط به تشخیص و درمان و تولید واكسن برای بیماری كووید-۱۹ به مقابله با این بیماری همه گیر جهانی و جلوگیری از شیوع گسترده آن بپردازد.
وجود این كیت های آزمایشی بسیار مفید و كارآمد است چونكه می تواند در دانستن اینكه آیا افراد عادی و یا كاركنان مراقبت های بهداشتی به این بیماری مبتلا شده اند یا خیر كمك بزرگی كند.
هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریكا یك دستگاه تشخیص بیماری همه گیر كووید-۱۹ را كه یك آزمایشگاه فشرده در یك دستگاه است و قادر می باشد كروناویروس جدید را در عرض ۵ دقیقه تشخیص دهد، تایید نمود و شركت "ابوت"(Abbott) مجوز استفاده اضطراری را برای دستگاه جدید خود كه در واقع یك آزمایشگاه فشرده شده در یك جعبه است، دریافت كرد. این دستگاه می تواند در عرض پنج دقیقه وجود كروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی ۱۳ دقیقه نتایج كاملاً واضحی عرضه نماید.
منبع:

1399/01/13
21:32:09
5.0 / 5
3401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag