پاسخ روزانه به ۴۷ هزار تماس در اورژانس تهران در اسفندماه

پاسخ روزانه به ۴۷ هزار تماس در اورژانس تهران در اسفندماه

بیو بگ: مركز اورژانس تهران از پاسخگویی به 47 هزار تماس بطور روزانه در اسفند ماه سال 98 آگاهی داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مركز اورژانس تهران از اوایل اسفند كه بحث شیوع كروناویروس در سطح استان عنوان شد در سه بخش فعالیت داشته است.
بخش نخست روتین كار اورژانس بوده كه مختص تماسهای مددجویان با ۱۱۵ است. در بخش دوم انتقال بین بیمارستانی مطرح بوده كه طی آن انتقال بیمارانی كه نیاز داشتند از بیمارستان به بیمارستان دیگری منتقل شوند، توسط آمبولانس های مركز اورژانس ۱۱۵ انجام می شد. بخش سوم نیز به بیمارانی كه در داخل منزل قرنطینه بودند و نیاز به خدمات پزشكی داشتند، اختصاص داشته كه رسیدگی به این افراد توسط ماموران اورژانس در داخل منزل انجام می شد.
در اسفند ماه تقریباً روزانه ۴۷ هزار تماس هم برای درخواست آمبولانس و هم برای سوالاتی كه درباب كرونا وجود داشت، توسط مركز اورژانس تهران پاسخ داده شده است.
به رغم اطلاع رسانی ها برای تلفن های ۴۰۳۰ و ۱۹۰، اعتمادی كه مردم به ۱۱۵ داشتند، موجب افزایش تماس ها به اورژانس شده بود.
بگفته معاون فنی و عملیات مركز اورژانس تهران، هم چنین ماموریت های اورژانس برای اعزام آمبولانس بر بالین بیمار نیز تقریباً روزانه بین ۴۷۰۰ تا ۵۰۰۰ تماس بوده كه ركورد شمرده می شود. باتوجه به تعداد آمبولانس ها و نیروها می توان گفت تمام نیروهای اورژانس ۱۰۰ درصد در آماده باش بوده و تمام آمبولانس های رزرو مركز اورژانس تهران به صورت فعال در آمده و بطور شبانه روزی به خدمت رسانی مشغول بودند.
مركز اورژانس تهران اعلام نمود هر ساله در تعطیلات كاهش مراجعات شایان توجهی داشته اما امسال باتوجه به شیوع بیماری كووید-۱۹ در مقایسه با سال قبل بیش از ۵۰ درصد افزایش هم در تماس ها و هم در ماموریت ها را شاهد بوده است.
هم اكنون نیز مركز اورژانس تهران باتوجه به خلوت تر شدن شهر روزانه ۲۷ هزار تماس دارد و شمار اعزام ماموران این مركز روزانه به بیش از ۲۷۰۰ تا ۲۸۰۰ می رسد كه نسبت به همین روزها در مقایسه با نوروز ۹۸ افزایش بیش از ۵۰ درصدی داشته است.
به گزارش مركز اورژانس تهران، معاونت فنی و عملیات مركز اورژانس تهران هم چنین گفت: به همه مردم و شهروندان عزیز سفارش می نماییم دقت داشته باشند كه بحث سیزده بدر را به سال های بعد موكول كنند و در خانه بمانند و با توجه به این كه پارك های بزرگ هم تعطیل شده اند، اگر این تجمع ها در داخل پارك های كوچك و محلی هم صورت بگیرد ممكنست در آخر فروردین ماه پیك مجدد داشته باشیم. بدین جهت از مردم خواهش می نماییم كه در خانه بمانند تا هم برای خودشان و هم دیگران خطر مبتلاشدن به بیماری ایجاد نكنند.
منبع:

1399/01/10
13:45:34
5.0 / 5
3116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag