آمار جهانی مبتلایان به كرونا از نیم میلیون نفر گذشت

آمار جهانی مبتلایان به كرونا از نیم میلیون نفر گذشت

به گزارش بیو بگ برمبنای آمارهای انتشار یافته از طرف دولت ها، تعداد كل مبتلاشدگان به كووید 19 از نیم میلیون نفر فراتر رفت كه از این تعداد بیش از 120 هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود 23 هزار نفر هم جان خودرا از دست داده اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، چین، ایتالیا، آمریكا به لحاظ بیشترین موارد ثبت شده از مبتلایان به این ویروس به ترتیب سه كشور نخست هستند و ایتالیا با حدود ۸۲۰۰ كشته، بیشترین تلفات را داشته است.
شمار كشته شدگان این بیماری در بریتانیا نیز ظرف یك روز بیش از ۱۰۰ نفر افزایش یافته و تا ۵ پس از ظهر روز چهارشنبه به ۵۷۸ نفر رسیده است. تا بامداد روز گذشته (پنج شنبه) شمار مبتلایان به كروناویروس در این كشور به ۱۲ هزار نفر نزدیك شد.
بنابر گزارش شبكه خبری بی بی سی، در همین حال رهبران ۲۰ كشور صنعتی جهان در جلسه ویدیویی كه ازراه دور برگزار كردند، وعده دادند ۵ تریلیون (۵ هزار میلیارد) دلار به اقتصاد جهانی تزریق كنند.
در فرانسه تعداد موارد فوت به ۱۳۳۳نفر رسیده است و امانوئل مكرون، رئیس جمهوری این كشور با حضور در یك بیمارستان اعلام نمود كه ارتش به كمك خواهد آمد. سخنگوی دولت فرانسه هم از احتمال تمدید قرنطینه دو هفته ای آگاهی داده كه مقرر است جزئیات نهایی آن تا چند روز آینده اعلام گردد. در فرانسه این نگرانی وجود دارد كه شمار قربانیان فراتر از آمار رسمی باشد. مقام های فرانسوی تنها كسانی را مبتلا حساب می كنند كه در بیمارستان ها بستری باشند و ابتلایشان تایید شده باشد.
در همین حال چین اعلام نموده است كه پروازهای مسافربری بین المللی را برای جلوگیری از شیوع باردیگر كروناویروس در چین به صورت شایان توجهی می كاهد. مقام های چینی گفته اند نگران هستند كه كروناویروس بار دیگر در چین همه گیر شود و این دفعه از خارج كشور این اتفاق رخ دهد.
در تایلند هم برای مقابله با افزایش تعداد مبتلایان به كرونای ۲۰۱۹ وضعیت اضطراری اعلام شده است. این به دولت اجازه می دهد سفر را محدود كند و مانع از تجمع مردم شود. موارد مبتلاشدن در هفته های اخیر در تایلند افزایش زیادی داشته كه بخشی به سبب نظام بهداشتی درمانی ضعیف است.
از سوی دیگر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، یك كارگروه ویژه دولتی برای مقابله با شیوع كرونای ۲۰۱۹ تشكیل داده است. پس از اعلام تعویق المپیك كه قرار بود در ژاپن برگزار شود، موارد مبتلاشدن در این كشور افزایش شایان توجهی داشت و صحبت از موج دوم بیماری به میان آمده است.
شواهد مختلفی دیده می شود كه شیوع ویروس كرونا در شمال ایتالیا كندتر شده اما حالا آمار در جنوب این كشور به فزونی می رود. ایتالیا بیشترین مرگ را بر اثر كرونا در دنیا دارد. در شمال ایتالیا تدابیری بسیار سختگیرانه ای برای مهار شیوع بیماری اعمال شده كه بنظر می رسد فایده داشته اما شورای پژوهش های ملی ایتالیا می گوید حالا موارد مبتلاشدن در نواحی مركزی و جنوبی این كشور رو به افزایش است.
در اسپانیا هم نگرانی از افزایش مبتلاشدن به خصوص در مادرید و كاتالونیا شدت گرفته است.
به گزارش بی بی سی، در همین حال فیلیپو گراندی، معاون دبیركل سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران گفته است همه گیری جهانی كرونای ۲۰۱۹ تاثیر شدیدی بر وضع میلیون ها آواره و پناهجو خواهد داشت. این آوارگان در جاهایی بسیار شلوغ و بدون امكانات بهداشتی و درمانی زندگی دشواری دارند.
دولت روسیه هم از نیمه شب به وقت محلی تمام پروازها ورودی و خروجی را متوقف می كند. فقط هواپیماهای حامل شهروندان روسیه اجازه فرود در این كشور را دارند. ده ها هزار روس در كشورهای دیگر گیر افتاده اند، بعضی از این كشورها حالا مرزهای خودرا بسته اند.
در روسیه نسبت به جمعیتش، آمار مبتلایان به كرونای ۲۰۱۹ هنوز پائین است اما از روز گذشته موارد مبتلاشدن جهش بزرگی كرد. از دو روز دیگر كار بجز خدمات ضروری در روسیه متوقف و تمام فروشگاه ها بجز داروخانه و مواد غذایی تعطیل می شوند. پارك های اصلی شهرها هم تعطیل می شوند. از بیماران و سالمندان نیز خواسته شده در خانه بمانند.
دولت روسیه می گوید در این كشور تا كنون ۸۴۰ نفر تشخیص داده شده كه مبتلا به ویروس هستند و سه نفر بر اثر مبتلاشدن به آن فوت كرده اند.
در همین حال فرماندار ایالت نیویورك می گوید بسته كمكی دو تریلیون دلاری دولت آمریكا، كم است.
اندرو كومو، فرماندار ایالت نیویورك، گفته كه مصوبه سنا برای بیش از دو تریلیون دلار كمك مالی مقابله با بحران شیوع كرونا، او را "سرخورده" كرده است.
ایالت نیویورك الان كانون شیوع ویروس كرونا در آمریكا شده است.
آمریكا حالا پس از چین و ایتالیا، بیشترین آمار مبتلاشدن به كرونای ۲۰۱۹ را دارد. شمار مبتلایان در این كشور در یك روز ده هزار نفر بیشتر شد و در مجموع به بیش از ۸۵ هزار نفر نزدیك می شود. هم چنین مرگ دست كم ۱۲۸۸ نفر در ایالات متحده ثبت شده است.1399/01/08
14:05:28
5.0 / 5
3079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag