گزارش بیو بگ؛

سپاهیان عاشورا در خط مقدم مبارزه با كرونا

سپاهیان عاشورا در خط مقدم مبارزه با كرونا

به گزارش بیو بگ این روزها پاسداران سپاه عاشورا همچون سال های دفاع مقدس و اتفاقات بعداز آن برای یاری رساندن به مردم آذربایجان شرقی پای كار بوده و در خط مقدم مبارزه با ویروس كرونا فعالیت می نمایند.


خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ این روزها كه كشورمان درگیر مقابله با ویروس كرونا شده است نیروهای مردمی جهادی، هیئات مذهبی، روحانیت، تبلیغات اسلامی در كنار سپاه، ارتش و دانشگاه علوم پزشكی فعالیت می نمایند.
در این بین همراهی جوانان و اقشار مختلف مردم در كنار پاسداران سپاه عاشورا در خط مقدم مبارزه با كرونا روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی را تداعی می كند. این جوانان و پاسداران شبانه روزی برای ضدعفونی شهرها و روستاها در تلاش هستند و علاوه بر این غربالگری خانه به خانه مردم هم انجام می شود.
این روزها در تبریز و شهرهای مختلف آذربایجان شرقی شاهد حضور نیروهای جهادی و مردمی در كنار دیگر نهادها همچون سپاه عاشورا و نیروهای شبكه های بهداشت و درمان هستیم كه وظایف محوله را با هماهنگی خوبی انجام می دهند و به نظر می آید با تداوم این فعالیتهای جهادی و با همراهی مردم شاهد عبور از این بحران كرونا خواهیم بود.

فعالیت شبانه روزی جوانان بسیجی تبریز در ضدعفونی معابر
یكی از جوانان بسیجی تبریز كه عضو پایگاه محله مارالان تبریز است، در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: ما به همراه دیگر اعضای بسیجی این پایگاه به صورت شبانه روزی معابر شهری را ضدعفونی می نماییم.
سجاد پوربالازاده ادامه می دهد: ما به صورت شیفت های ۱۰ نفری فعالیت می نماییم، بدین صورت كه گروهی به صورت شبانه كارهای ضدعفونی را انجام می دهند و گروهی دیگر هم بامداد ها به انجام غربالگری سلامت و همینطور توزیع ماسك و مواد بهداشتی بین شهروندان می پردازند.
وی می افزاید: بعداز دستور مقام معظم رهبری در خصوص پای كار آمدن تمام نهادها برای مقابله با شیوع كرونا ما بسیجیان هم در تبریز آمادگی خویش را اعلام كردیم و تحت فرماندهی سپاه عاشورا مشغول به فعالیت هستیم.

اقدامات محله ای سپاه عاشورا برای مبارزه با كرونا
نكته جالب دیگر در فعالیت سپاه عاشورا برای مقابله با ویروس كرونا اقدامات محله ای سپاهیان است به صورتی كه پاسداران و بسیجیان محله به محله مبادرت به غربالگری می كنند و مواد ضدعفونی و ماسك در محلات كم برخوردار شهر تبریز توزیع می شود.
علاوه بر توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی بیشتر از دو میلیون متر مربع از معابر اصلی و فرعی استان ضدعفونی شده است علاوه بر توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی، بیشتر از دو میلیون متر مربع از معابر اصلی و فرعی استان ضدعفونی شد با افزایش آمار مبتلایان از دو هفته قبل در كنار قرارگاه زیستی امام رضا (ع)، قرارگاه مردمی هم توسط سپاه استان آذربایجان شرقی تشكیل شده كه تمركز اصلی این قرارگاه رسیدگی به اقشار ضعیف و مناطق حاشیه نشین است كه بیشتر از ۲۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در این مناطق توزیع شده است.
ضدعفونی معابر اصلی توسط خودرو های رفع آلودگی درخش و روتست و ضدعفونی معابر فرعی و پرتردد هم توسط بسیجیان انجام می شود.

حضور ۲۷۰ گروه جهادی آذربایجان شرقی در میدان مبارزه با كرونا
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر از حضور ۲۷۰ گروه جهادی آذربایجان شرقی در میدان مبارزه با كرونا خبر می دهد و می گوید: بسیجیان خانم و آقا همگی برای مقابله با گسترش ویروس كرونا در استان پای كار هستند.
همه مردم و مسؤلان پای كار آمده اند تا كرونا را شكست دهیم
محمد اسكندری با اشاره به اینكه گروه های جهادی استان در حال ضدعفونی معابر و محلات سطح شهرها و روستاهای استان هستند، ادامه می دهد: در این خصوص نیروهای مردمی هم حضور دارند و به شكلی می شود اظهار داشت كه همه مردم و مسؤلان پای كار آمده اند تا كرونا را شكست دهیم.
وی با اشاره به اینكه توزیع اقلام بهداشتی و توزیع ماسك از دیگر اقدامات گروه های جهادی در استان است، می افزاید: بیشتر از ۳۰۰۰ نفر از بسیجیان تبریز در چارچوب گروه های جهادی مشغول به كار هستند كه در این مدت نزدیك ۴۰ هزار مورد ضدعفونی اماكن عمومی، ۵ هزار مورد ضدعفونی معابر انجام شده و بیشتر از ۳۰ هزار بسته توزیع اقلام بهداشتی، ۱۹ هزار مورد توزیع ماسك و ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در سطح شهر تبریز توزیع شده است.

راه اندازی ۲۱ كارگاه مردمی تولید ماسك توسط گروه های جهادی
همچنین در جهت كمك و همكاری با مدافعان سلامت به همت گروه های جهادی و همراهی مردم استان ۲۱ كارگاه مردمی تولید ماسك به راه افتاده است.
بیش از ۱۴ هزار نفر از بسیجیان در این كارگاه ها و تیم های ضدعفونی مشغول به خدمت رسانی هستند.
همچنین به همت سازمان اطلاعات سپاه عاشورا مقابله با سودجویان و محتكران مواد و اقلام بهداشتی در استان تشدید شده و در این راستا پنج انبار احتكار مواد بهداشتی از قبیل دستكش، ماسك و مواد ضدعفونی كننده هم توسط اطلاعات سپاه عاشورا كشف و در اختیار مبادی توزیع قرار گرفته است.

شهرداری تبریز آماده همكاری با نیروهای داوطلب ضدعفونی در محلات
شهردار تبریز هم در این خصوص می گوید: اداره كل سلامت شهرداری آمادگی دارد تا در هر محله ای كه شهروندان بخواهند به صورت خودجوش عملیات ضدعفونی انجام دهند، محلول های ضدعفونی كننده را به صورت مجانی در اختیارشان قرار بدهد.
ویروس «كرونا» تنها به دست خود مردم ریشه كن می شود
ایرج شهین باهر اظهار می كند: ویروس «كرونا» تنها به دست خود مردم ریشه كن می شود و تلاش مجموعه شهرداری آگاهی شهروندان در این خصوص و جلوگیری از شیوع این بیماری در محلات تبریز است.
او می افزاید: طبق آمار دانشگاه علوم پزشكی، قراملك جزو آلوده ترین مناطق تبریز در بحث كرونا است و البته شهروندان این محله چه در بحث قرنطینه خانگی و چه در بحث ضدعفونی داوطلبانه محله، پای كار هستند و با هرچه كه در توان دارند به میدان آمده اند تا این بیماری را ریشه كن كنند.

او ادامه می دهد: مجموعه شهرداری هم تلاش می كند با تهیه محلول های ضدعفونی در كنار این عزیزان باشد و امروز هم سعی كردیم با حضور در این جمع، باعث دلگرمی آنان شده و دیگر محلات شهر را هم تشویق نماییم كه در ریشه كنی ویروس كرونا پای كار باشند.
او با تاكید بر لزوم قرنطینه خانگی می گوید: از شهروندان می خواهیم ضمن بحث ضد عفونی، در خانه مانده و بیرون نیایند تا بتوانیم بر این بیماری غلبه نماییم، و گرنه با دید و بازدید عید و تجمع در بیرون، این بیماری به این زودی از بین نخواهد رفت.

راه اندازی پویش «به توان ما» و «تبریز ضد كرونا»
نكته جالب دیگر در پای كار بودن تمام سازمان ها و نهادها برای مقابله با ویروس كرونا راه اندازی پویش «به توان ما» و «تبریز ضد كرونا» توسط سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی است.
پویش «به توان ما» و «تبریز ضد كرونا» توسط سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به راه افتاده است
به دنبال انتشار ویروس منحوس كرونا و ایجاد برخی مشكلات در كشور و سفارش مقام معظم رهبری در جهت رعایت و تبعیت از دستورات بهداشتی، هیئات مذهبی به منظور جلوگیری از ابتلاء به ویروس كرونا و ارج نهادن به بهداشت عمومی و فردی با تعطیل نمودن فعالیتهای جمعی فرهنگی و مذهبی، با تأسی از سیره ائمه معصومین علیهم السلام به صورت جهادی و خودجوش در كنار جهادگران نهضت تبلیغات، فعالیتهای اجتماعی خویش را مضاعف نموده و به صف مقدس مدافعان سلامت كشور پیوسته اند.
تاكید بر شعار در خانه می مانیم و در خواست از مردم برای تحقق این شعار با استفاده از تبیین علمی و محتوایی، تاكید بر شعار زنجیره كرونا را قطع نماییم با هدف آگاهی بخشی و اخطار به مردم، مطالبه ورود جدی مسئولین به مدیریت كرونا و عین حال تاكید بر مسئولیت تك تك شهروندان در مبارزه با ویروس، تبیین راهكارهای مناسب جهت پیشبرد امورات زندگی در شرایط قرنطینه خانگی، در زمینه مدیریت اقتصادی و اوقات فراغت و مطالبه از مسئولین و دولت برای عرضه طرح های اقتصادی و تسهیلات جهت گذراندن معیشت اقشار كم درامد و تسهیل موارد كاری مربوط به كسبه، اصناف و دست فروشان از رویكردهای این پویش ها در آذربایجان شرقی و شهر تبریز است.

۲ میلیون نفر در آذربایجان شرقی غربالگری كرونا شدند
فرمانده سپاه عاشورا هم در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: دو میلیون نفر در آذربایجان شرقی توسط ۹ هزار نفر از بسیجیان استان غربالگری كرونا شدند.
سردار عابدین خرم با اشاره به اینكه قرارگاه بسیج ملی آذربایجان شرقی از همان روزهای اول شیوع كرونا به راه افتاده است، می افزاید: در چارچوب این قرارگاه در یك هزار و ۱۰۰ خانه بهداشت و مركز بهداشت استان مردم روستاها و شهرها غربالگری كرونا می شوند.

وی با اشاره به اینكه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه توان خود به مقابله با این ویروس منحوس آمده است، ادامه می دهد: تمام تلاش خویش را می نماییم تا بر مبنای دستور فرمانده معظم كل قوا مبحث این ویروس را خاتمه دهیم.
خرم با اشاره به اینكه شناسنامه سلامت كرونا برای مردم استان صادر می شود، می گوید: هدف از طرح غربالگری افراد شناسایی افراد مبتلا است. تا چند روز پیش مشكلات در استان اساسی بود كه خوشبختانه زیرساخت ها فراهم گردید.

وی ادامه می دهد: از روز گذشته تا امروز ۵۰ درصد جمعیت در طرح غربالگری شركت كردند، تا ۳ روز آینده طرح غربالگری خاتمه پیدا می كند. تعداد ۳۲ هزار نفر از بسیجیان آذربایجان شرقی در طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس كرونا مشاركت می كنند.
بدون شك همه این تلاش ها با همراهی مردم در شكست دادن ویروس كرونا مؤثر خواهد بود و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد اتمام ویروس كرونا در سطح كشور باشیم.
1399/01/06
12:34:23
5.0 / 5
3152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag