سازمان غذا و دارو توضیح داد؛

ماجرای تولید داروی تركیبی كرونا

ماجرای تولید داروی تركیبی كرونا

بیو بگ: سازمان غذا و دارو، در رابطه با موضوع تولید داروی تركیبی كرونا ظرف روزهای آینده، توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، در مورد ورود داروی تركیبی ایرانی كرونا به بازار، به اطلاع می رساند: بدون شك با همت دانشمندان و پژوهشگران داروسازی ایرانی در سال های اخیر شاهد بومی سازی تولیدات دارویی در داخل كشور بوده و با تولید ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز بیماران كشور و نزدیك شدن به مرزهای خودكفایی توطئه كشورهای مدعی حقوق بشر در تحریم بیماران هموطن خودرا ناكام گذاشته ایم كه از آن جمله می توان به فناوری صددرصد ایرانی در زمینه تولید رادیوداروها، نانوداروها، داروهای بیوتكنولژی، سل تراپی و…، اشاره نمود كه به اذعان محققین و تولیدكنندگان بی طرف كمتر كشوری در جهان همچون ایران می توان نام برد كه همزمان در همه این زمینه ها شاهد جهش و رشد قابل توجهی باشد. موضوع مطرح شده درباب تأخیر در واردات مواد اولیه یكی از شركت های تولیدكننده داروی كرونا به سبب تحریم های ظالمانه دارویی مقابل ملت ایران بود كه در توضیحات آمده است، مشكل مواد اولیه این شركت داخلی حل شده و مواد اولیه تولید این دارو كه از مدت ها قبل در كشور صورت می گرفته، تامین شده است.

همین طور در مورد زمان تولید داروی مدنظر و توزیع آن، مدت زمان دو هفته ای اعلام گردید كه متأسفانه برداشت اشتباه از پاسخ های ریاست سازمان غذا و دارو و درج آن در رسانه ها با عنوان ساخت داروی ضد كرونای ایرانی، موجب موج سواری رسانه های بیگانه شده است.

پس خاطرنشان می گردد اطلاع رسانی صرفاً در مورد واردات ماده اولیه داروی بیماران مبتلا به كرونا بوده كه در گذشته نیز در كشور صورت می گرفته و در دنیا نیز توسط كشورهای معدودی تولید و مصرف می گردد. پس در شرایط حساس كنونی كه دنیا و به تبع آن كشور ما با بحران كرونا مواجه می باشد، انتظار می رود رسانه های منصف و متعهد با دقت و حساسیت بیشتری در رسالت مقدس اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، ایفای نقش كنند. گرچه افتخارات جوانان ایرانی در زمینه داروسازی فراتر از آن است كه با این قبیل جوسازی ها و شایعه پراكنی ها بتوانند ارزش كار آنها را تضییع نمایند.


منبع:

1399/01/04
21:11:11
5.0 / 5
3990
تگهای خبر: شركت , فناوری , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag