گزارش جدید محققان چینی نشان می دهد؛

تاثیر نوع گروه خونی در افزایش خطر مبتلاشدن به كرونا

تاثیر نوع گروه خونی در افزایش خطر مبتلاشدن به كرونا

بیو بگ: پژوهشگران عنوان می كنند نوع گروه خونی فرد ممكنست بر ریسك مبتلاشدن وی به بیماری COVID-19، بیماری ناشی از كروناویروس جدید، تاثیر گذارد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، پژوهشگران آزمایشگاه استیت كی تیانجین چین در این مطالعه به بررسی حدود ۲۲۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ در چین پرداختند و دهها هزار نمونه خون افراد سالم را نیز بررسی كردند و دریافتند افراد دارای گروه خونی A با ریسك بسیار بالاتر مبتلاشدن به بیماری COVID-۱۹ روبرو هستند درحالیكه افراد دارای گروه خونی O با خطر بسیار كمتر مبتلاشدن به این بیماری مواجه بودند.
محققان عنوان می كنند تفاوت های در رابطه با گروه خونی در ریسك مبتلاشدن به COVID-۱۹ ممكنست ناشی از وجود برخی آنتی بادی های مشخص در خون باشد، اما بر انجام مطالعات بیشتر در جهت تایید این مساله تاكید دارند.
این یافته ها می تواند برای درمانگرهای بیماران مبتلا به COVID-۱۹ بسیار حائز اهمیت باشد چونكه افراد دارای گروه خونی A نیاز به مراقبت های شخصی بیشتری دارند تا خطر مبتلاشدن به عفونت در آنها كم شود.
به گفته پژوهشگران، شناسایی گروه خونی افراد می تواند بعنوان قسمتی از راهكار درمان COVID-۱۹ و سایر عفونت های كروناویروس مفید باشد.
«گائو یینگ دای»، عضو تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته های این مطالعه برای متخصصان پزشكی مفید می باشد، و شهروندان عادی نباید توجه جدی به این مسئله داشته باشند.»
وی در ادامه می افزاید: «اگر گروه خونی شما A است نباید گرفتار ترس و هراس شوید. این به معنای مبتلاشدن ۱۰۰ درصدی شما به این بیماری نیست. و اگر دارای گروه خونی O هستید، نباید كاملاً احساس ایمن بودن داشته باشید. حتما باید دست های تان را مرتب بشویید و دستورالعمل های اعلام شده را رعایت كنید.»


منبع:

1399/01/02
14:58:19
5.0 / 5
3486
تگهای خبر: بیماری , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag