راه اندازی آزمایشگاه تشخیص كرونا در پژوهشگاه رویان

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص كرونا در پژوهشگاه رویان

به گزارش بیو بگ جهادگران پژوهشگاه رویان با عنایت به تراكم بالای كاری و نیاز كشور به تشخیص بموقع مبتلایان، در جهت ایجاد آزمایشگاه تشخیص كرونا اقدام نمودند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، در شرایط دشوار این روزها كه همه گیری كرونا سلامت را به جبهه جهاد كشور تبدیل نموده است، تمام دل سوزان بخش های مختلف در حد توان و بضاعت به یاری این بخش شتافته اند. جهادگران پژوهشگاه رویان هم با عنایت به تراكم بالای كاری و نیاز كشور به تشخیص بموقع مبتلایان، در جهت ایجاد آزمایشگاه تشخیص كرونا اقدام نموده اند.
به دنبال فراخوان برای تأسیس چنین آزمایشگاهی، كارشناسان و متخصصانی از پژوهشگاه رویان به صورت داوطلبانه گرد هم آمدند و با یاری بیمارستان مسیح دانشوری و انستیتو پاستور ایران، آزمایشگاهی را تجهیز كردند كه ظرف پنج روز توانست مجوز وزارت بهداشت را برای تشخیص بیماری دریافت كند.
روش های كاری در این آزمایشگاه به صورتی طراحی شده است كه علاوه بر تشخیص ابتلای نمونه ها در كمترین زمان و با كمترین خطا، سلامت و ایمنی كاركنان هم تأمین شود. این آزمایشگاه كه تنها نمونه های ارسالی از مراكز درمانی را بررسی می كند، هم اكنون ظرفیت تشخیص ۲۰۰ نمونه در روز را داراست، اما در صورت احتیاج به هزار نمونه در روز قابل افزایش است.
در كنار این فعالیت، با عنایت به وجود نیروهای متخصص از گرایش های مختلف علوم زیستی كه داوطلب كمك برای عبور از شرایط بحران هستند، آزمایشگاه تشخیص كرونای پژوهشگاه رویان در حال تهیه دستورالعمل هایی برای اصناف و افراد مختلف است تا در شرایط شیوع اپیدمی های ویروسی با رعایت آنان بتوان خطر مبتلا شدن را به حداقل رساند.
بر مبنای اعلام پژوهشگاه رویان، همچنین، پژوهشگران پژوهشگاه رویان، با مشاركت دانشگاه علوم پزشكی فسا از راه فضای مجازی سمیناری با متخصصان دانشگاه علوم پزشكی ونژو (Wenzhou) چین برگزار كردند كه امكان تبادل تجربیات با پزشكان چینی درگیر در همه گیری كرونا را فراهم نمود، امكان استفاده از تجربیات پزشكان چینی و پاسخ به سوالات پزشكان و متخصصان درگیر با كرونا از این طریق همچنان فراهم است.
1399/01/01
21:50:33
5.0 / 5
3386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag