راه اندازی آزمایشگاه جدید تشخیص كرونا در انستیتو پاستور

راه اندازی آزمایشگاه جدید تشخیص كرونا در انستیتو پاستور

به گزارش بیو بگ رئیس انستیتوپاستور با بیان این كه انستیتو پاستور ایران از دیرباز و در ایام سخت، یار مردم ایران بوده است، اظهار داشت: از دو ماه پیش بعد از شیوع كووید ۱۹ در چین هم اقدامات ارزشمندی برای طراحی روش های تشخیصی در انستیتو پاستور ایران انجام شد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا بیگلری با بیان این مطلب، اظهار نمود: همزمان با بیان نخستین مورد مثبت شناسایی شده كووید ۱۹ در كشور، ظرفیت تشخیصی در انستیتو پاستور ایران افزایش قابل توجه و بیشتر از ۳۰ برابری یافته و در همین راستا، بیشتر از ۵۰ آزمایشگاه محیطی در استان ها افتتاح شد كه همه آنها توسط انستیتو پاستور ایران با یك پروتكل مشترك فعالیت دارند و نقطه قوتی برای كشور و ایجاد فرصت در بطن یك تهدید است.

رئیس كمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با كرونا اضافه كرد: در ادامه افزایش ظرفیت تشخیصی در كشور، آزمایشگاه جدید كرونا با ظرفیت بیشتر از ۶۰۰ آزمایش روزانه در ساختمانی جدید در انستیتو پاستور افتتاح شد. این ساختمان روز سه شنبه هفته گذشته تحویل داده شد و در كمتر از ۴۸ ساعت، آماده فعالیت شده و از روز پنجشنبه هم فعالیت خویش را شروع كرد و خوشبختانه همكاران جوان دانشمند ما فضای بهتری برای فعالیت دراختیار دارند.

رئیس انستیتو پاستور ایران تصریح كرد: انستیتو پاستور ایران بدون ورود به حواشی، فعالیت خویش را با قدرت ادامه می دهد و برخی حواشی همچون طرح مباحثی مثل ورود یكی از منسوبین رئیس جمهوری به انستیتو پاستور و... تاثیری بر متن و روند فعالیت ها و خدمت رسانی این موسسه نخواهد داشت، شخص یاد شده هم برخلاف مطالب مطروحه هیچ رابطه استخدامی، دانشجویی یا آموزشی با انستیتو پاستور ایران ندارد و تلاش و تاكید داریم كه از دامن زدن به مطالب حاشیه ای پرهیز نماییم و انتظار داریم دلسوزان مردم و میهن هم از نشر مطالب نادرست و اظهارنظرهای خلاف واقع، پرهیز كنند، تلاش داریم انستیتو پاستور را به دور از حاشیه ها و برای خدمت به مردم و سلامت ایران و ایرانی حفظ نماییم و البته انتظار داریم كه این مجموعه خدوم و پرارزش را وارد مباحث حاشیه ای نكنند.

دكتر بیگلری اظهار داشت: متاسفانه برخی حواشی در ایام اخیر ضد انستیتو پاستور ایران همچون به كارگیری منسوبین و نزدیكان رئیس جمهوری با هدف تخریب رئیس جمهور و... مطرح شده كه پایه و اساسی ندارد و كذب محض است.

دكتر بیگلری تصریح كرد: كارشناسان سازمان جهانی بهداشت كه به تازگی از انستیتو پاستور ایران بازدید كردند، یكی از نقاط قوت كار ایران در مبارزه با كرونا را تشخیص آزمایشگاهی و ایجاد سیستم یكپارچه در كشور ارزیابی كردند كه این برای كشور و انستیتو پاستور، باعث مباهات و افتخار است.1398/12/24
14:20:48
5.0 / 5
3702
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag