مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران :

بیماران تالاسمی نگران كیفیت و كمیت خون مورد نیاز خود نباشند

بیماران تالاسمی نگران كیفیت و كمیت خون مورد نیاز خود نباشند

به گزارش بیو بگ مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران اظهار داشت: بیماران تالاسمی كه از مصرف كنندگان مستمر خون هستند درباب كیفیت و كمیت خون مورد نیاز خود چه پیش از شیوع كرونا، چه حین شیوع این ویروس و چه بعد از فروكش كردن آن نگران نباشند.به گزارش وبدا، دكتر پیمان عشقی در دیدار با یونس عرب - مدیرعامل انجمن پشتیبانی از بیماران تالاسمی ایران - با تاكید براینكه كرونا بوسیله خون منتقل نمی گردد، اظهار داشت: باید توجه داشت كه رفت و آمد، تراكم و تجمع بی جهت در مراكز درمانی و به هم ریختن نظم و روند درمان ممكنست بیماران تالاسمی را در معرض خطر قرار دهد.

وی با اشاره به اینكه بیماران تالاسمی باید نظم حضور در درمانگاه ها را حفظ كنند، اظهاركرد: چنانچه درمانگاه به سبب جلوگیری از كاهش تراكم و حضور انبوه متقاضیان تزریق خون از فشردگی برنامه های درمان تالاسمی كاستند پذیرفتنی است چونكه تاخیر در تزریق خون در زمان كوتاه یك یا دو ماه مشكلی را ایجاد نخواهد كرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از بیماران تالاسمی خواست روزهایی كه برای تزریق خون به درمانگاه و مراكز درمانی بازگشت می كنند چه در امتداد مسیر و چه در درمانگاه از ماسك استفاده كنند و شست وشوی مكرر دست ها را فراموش نكنند.

عشقی اشاره كرد: بیماران تالاسمی اهتمام كنند مراقبت های بهداشتی اولیه را تا حد امكان مد نظر قرار دهند.

وی با ابراز خوشی از اینكه عمده بیماران تالاسمی در سنین جوانی هستند، اشاره كرد: خوشبختانه بیماران تالاسمی در معرض ریسك بالای بیماری كرونا ویروس قرار ندارند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران بر لزوم حضور مردم جهت اهدای خون به بیماران نیازمند نیز اصرار كرد و اظهار داشت: از همه افرادی كه امكان اهدای خون دارند خواهشمندیم كه اگر از منزل بیرون می آیند خون نیز اهدا كنند و اهدای خون را امری غیرضروری تلقی نكنند.

به گزارش «وبدا» دكتر عشقی درانتها اشاره كرد: كرونا نباید اهدای خون را از یادمان ببرد.

منبع:

1398/12/17
14:51:06
5.0 / 5
3805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag