بازدیدشبانه روسای ستاد مقابله با كرونا از ضدعفونی كردن قطارهای متروی تهران

بازدیدشبانه روسای ستاد مقابله با كرونا از ضدعفونی كردن قطارهای متروی تهران

بیو بگ: روسای ستاد مقابله با ویروس كرونا و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از روند ضدعفونی كردن قطارهای متروی تهران برای مقابله و پیش گیری از ویروس كرونا بازدید نمودند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با كرونا استان تهران و مهندس كرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به همراه مهندس نوبخت مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران وحومه با حضور در پایانه غرب(صادقیه) از نزدیك، مراحل ضدعفونی كردن قطارهای متروی تهران را بازدید كردند.
دكتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با كرونا استان تهران پس از بازدید از مراحل ضدعفونی كردن متروی تهران با تشكر از این اقدام مسئولان متروی تهران اظهار داشت: این ضدعفونی برمبنای استانداردها، پروتكل ها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در زمینه ضدعفونی كردن اتاق ها و واگن ها و دیگر وسایل موجود در قطارها انجام می شود.
وی اشاره كرد: نظارت های لازم بر نحوه ضدعفونی كردن، انجام می شود جا دارد از مدیران و كار كنان این شركت كه مسئولان خدمت می كنند تشكر و قدرانی كنم.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه درانتها این بازدید از همراهی وزارت بهداشت قدردانی كرد و اظهار داشت: از همان روزهای ابتدایی برای نحوه ضد عفونی كردن و اقداماتی كه لازم بود صورت گیرد قدم به قدم همراه ما بودند و راهنمایی های لازم انجام شده و كوشیدیم به بهترین نحوه این كار صورت گیرد.
ایشان سپس اضافه كرد: برای پیشگیری و مقابله با بیماری كرونا، قطارها حداقل سه بار در روز، نظافت و ضدعفونی می شوند؛ چونكه با سر فاصله حركت سه و نیم دقیقه امكان خارج كردن قطارها را نداریم اما در بعضی خطوط همانند خط شش كه فاصله زمانی رسیدن قطارها، بیشتر است برای هر حركت قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می شود اما این اطمینان را می دهم كه تمامی قطارها به صورت ضدعفونی شده در راه قرار می گیرند.
فرنوش نوبخت با اشاره به اینكه تمامی ایستگاه ها، قطارها و تجهیزاتی كه مسافران با آن در ارتباط هستند همچون هندریل پله برقی ها، گیت ها دستگاه های شارژ بلیت مسافری، نظافت و ضدعفونی می شوند اشاره كرد: باتوجه به شرایط موجود مدت زمان كار هواسازها را افزایش داده ایم تا بتوانیم از انتشار ویروس جلوگیری نماییم.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره كرد: ما به فكر سلامت مسافران و كاركنان شركت هستیم تا بتوانیم خدمات رسانی را به صورت پایدار انجام دهیم.
او در آخر با تشكر از كمك های وزارت بهداشت، اظهار داشت: هم اكنون در تامین ماسك برای كاركنان، با محدودیت هایی روبرو می باشیم كه امیدواریم هر چه زودتر برطرف شود.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: روند ضدعفونی كردن قطارها تا زمانی كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اوضاع را عادی اعلام نماید ادامه خواهد داشت.
وی درباب نحوه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای مقابله با ویروس كرونا نیز اظهار داشت: دراین زمینه نیز اهتمام كرده ایم، پیام های آموزشی در ایستگاه ها و داخل قطارها نصب نماییم این كار در حال انجام می باشد و بزودی در تمامی خطوط صورت خواهد گرفت.
نوبخت با اشاره به اینكه تعداد مسافران قطارهای شهری به حدود یك سوم كاهش یافته و قبل از این، متروی تهران روزانه حدود یك میلیون و۸۸۰هزار مسافر را جابجا می كرد اضافه كرد: هم اكنون این رقم به حدود 800 هزار مسافر كاهش یافته است اما برای جلو گیری از افزایش تراكم مسافر در قطارها و ایستگاه، سرفاصله حركت قطارها را تغییر نداده ایم و با تمامی ظرفیت مشغول به كار هستیم.
وی اشاره كرد: تا ریشه كن كردن ویروس كرونا به این روند ادامه خواهیم داد.
نوبخت درانتها از مسافران خواست كه اگر مسافری حالش بد شد از او فیلم نگیرند و در فضای مجازی پخش نكنید چونكه ضدعفونی ها در حال انجام می باشد و مسافرانی كه وارد شبكه مترو می شوند از سطح خیابان و دیگر نقاط وارد مترو می شوند و این گونه نیست كه هر مسافری كه حالش در مترو به هم خورد، علتش آلودگی واگن های مترو باشد بلكه ممكنست از بیرون از واگن های مترو و از قبل، مشكلی برای او به وجود آمده باشد.
وی ادامه داد: از دستفروشان، خرید نكنید، نمی توانیم تضمین نماییم اقلامی كه می فروشند ناقل ویروس هست یا نه.
درانتها رضا كرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران در رابطه با مسایل حمل و نقل عمومی به فكر سلامت كاركنان و مسافران است تا خطری آنها را تهدید نكند.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی ادامه داد: برمبنای دستورات وزارت بهداشت، مردم تا آنجایی كه می توانند برای جلوگیری از تجمعات از مترو و اتوبوس، كمتر استفاده كنند.
منبع:

1398/12/13
13:29:28
5.0 / 5
3747
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag