جهانگیری:

مردم با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی از مبتلا شدن به ویروس كرونا پیشگیری كنند

مردم با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی از مبتلا شدن به ویروس كرونا پیشگیری كنند

به گزارش بیو بگ جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی كشور ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به پیشنهاد دبیرخانه ستاد برای تصویب «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ»، از تلاشهای دبیرخانه برای تدوین این طرح قدردانی كرد و اظهار داشت: سند در واقع نوعی ریل گذاری برای متولیان اجرایی می باشد تا بتوانند در قالب تعیین شده برنامه های اجرایی را بهتر و مطلوبتر پیش برند.
معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر اینكه باید به صورت دقیق و روشن مشخص شود كه در تدوین اسناد ملی چه اهدافی را دنبال می نماییم، تصریح كرد: گاهی اسناد شامل موضوعاتی كلی هستند كه كاربرد آنها بیشتر برای امور پژوهشی و كتابخانه ای است اما برخی اسناد در حقیقت نقشه راهی برای اجرا هستند كه در این گونه موارد لازم است چارچوبی مناسب با رویه ای یكسان در این اسناد رعایت شود. ازاین رو طرح چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ كه منجر به یكسان سازی رویه های تدوین اسناد ملی در بخش فرهنگ كشور می شود، كاری پرارزش است.
وی در ابتدای جلسه هم با اشاره به بعضی از اقدامات دولت برای مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس جلسات مختلف و برنامه ریزی های گسترده ای ذیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی انجام شده است و همه دستگاه ها موظف به همكاری با این وزارتخانه شده اند.
جهانگیری با اشاره به ابعاد فرهنگی و اجتماعی انتشار ویروس كرونا در بعضی از شهرهای كشور، خاطرنشان كرد: آموزش ها، اقدامات پیشگیرانه و رعایت نكات بهداشتی باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل گردد تا بتوانیم این ویروس را در كشور مهار نماییم.
معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر اینكه باید واقعیت ها در مورد ویروس كرونا به مردم گفته شود و در عین حال نباید وحشت و نگرانی در جامعه ایجاد گردد، تصریح كرد: مردم باید با خودمراقبتی و توجه به آموزش های بهداشتی در جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس اقدام نمایند و در این میان رعایت نكات بهداشتی و عمل به سفارش های پزشكی بخصوص در اماكن مذهبی و زیارتی توسط مردم متدین و انقلابی قم كه شیوع این ویروس از این شهر اتفاق افتاده، ضروریست.
در این نشست كه وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آموزش و پرورش، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گزارشی از تشكیل جلسات كمیته تخصصی ستاد جهت بررسی و تهیه چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ عرضه كرد.
او همینطور با اشاره به نگرانی ها در مورد انتشار ویروس كرونا در كشور تصریح كرد: رسانه ها نباید حجم نگرانی در كشور را بالا ببرند چون كه ایجاد بیش از اندازه نگرانی می تواند منجر به صدمه روحی و روانی در جامعه شود.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی عضو شورای انقلاب فرهنگی هم از علما و ائمه جمعه خواست در مورد لزوم رعایت نكات بهداشتی در اماكن مذهبی مثل حرم های مطهر، اماكن زیارتی و مساجد روشنگری با مردم صحبت كنند.
در ادامه جلسه طرح "چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ" مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد نظرات و دیدگاه های خویش را در مورد این طرح مطرح نمودند.
در جمع بندی نظرات و پیشنهادات، كلیات طرح " چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ" به تصویب رسید و مقرر شد دبیرخانه ستاد با دریافت نظرات اصلاحی دستگاه های ذیربط متن نهایی طرح را تدوین نماید.1398/12/05
22:36:02
5.0 / 5
4075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag