با خوردن صبحانه مفصل كالری بیشتری بسوزانید

با خوردن صبحانه مفصل كالری بیشتری بسوزانید

بیو بگ: نتایج مطالعات متخصصان دانشگاه لوبك آلمان نشان میدهد كه خوردن یك صبحانه مفصل می تواند به افراد كمك نماید كه دو برابر بیشتر از حد معمول كالری بسوزانند و این امر مانع چاق شدن بیش از اندازه افراد شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، متخصصان آلمانی در جریان آزمایشات خود از ۱۶ مرد خواستند كه به مدت سه روز یك صبحانه با كالری كم و یك شام با كالری زیاد صرف كنند. سپس این روند را معكوس كردند و مشاركت كنندگان در این مطالعه به مدت سه روز یك صبحانه با كالری زیاد و شام كم كالری صرف كردند.
نتایج این آزمایش نشان داد كه خوردن صبحانه با كالری بالا موجب می شود پروسه ترموجنسیس (فرایند تبدیل كالری به گرما در بدن) دو برابر بیشتر شود كه یكی از معیارهای كارایی متابولیسم بدن است.
دكتر ژولیان ریشتر، مدیر این مطالعه می گوید: نتایج مطالعات ما نشان میدهد كه صرف یك وعده غذایی برای صبحانه، صرف نظر از مقدار كالری موجود در آن، موجب ایجاد دو برابر گرما در بدن می شود.
وی افزوده است كه این یافته برای همه افرادی كه خوردن صبحانه را دست كم می گیرند قابل توجه است.
او همینطور می گوید: ما به بیماران چاق و همین طور افراد سالم سفارش می نماییم یك صبحانه مفصل بجای یك شام مفصل میل كنند تا وزنشان را كاهش دهند و از بیماریهای متابولیكی جلوگیری شود.
بیماری های متابولیكی یك اصطلاح پزشكی است كه برای توصیف تلفیقی از دیابت، فشار خون بالا و چاقی بكار می رود.
خیلی از كسانی كه رژیم غذایی می گیرند از خوردن صبحانه اجتناب می كنند و در مقابل در طول روز بیش از اندازه می خورند.
این مطالعه برای درك بهتر اینكه زمان صرف غذا چه تاثیری بر اندازه دور كمر دارد مشخص كرد كه صبحانه پر كالری موجب می شود در طول روز بدن بیشتر از دو برابر بیشتر كالری بسوزاند و این برای افرادی كه می خواهند دور كمر را لاغرتر كنند مفیدست.
صبحانه های كم كالری به طور معناداری موجب افزایش گرسنگی مردان در طور روز می شود و آنها را به سمت مصرف شیرینی ها سوق می دهد.
یكی دیگر از یافته های این مطالعه نشان میدهد كه «افزایش قند خون و غلظت انسولین» بعد از خوردن یك صبحانه مفصل در مقایسه با یك شام پر كالری، كاهش پیدا می كند.
متخصصان بعد از مشاهده این نتایج، حدس می زنند كه خالی شدن معده در هنگام بامداد ممكنست نقشی در وضعیت متابولیسم بدن داشته باشد. آنها فكر می كنند كه شاید جذب مواد مغذی در بدن تابع «ساعت بدن» باشد.
به گزارش یورونیوز، نتایج این مطالعه از آن نظر اهمیت دارد كه مسئله چاقی یكی از معضلات زندگی مدرن در سراسر جهان است و تنها در بریتانیا ۲۹ درصد بزرگسالان در سال ۲۰۱۷ در لیست افراد «چاق» طبقه بندی شدند كه نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی 11 درصد افزایش یافته است. ایالات متحده آمریكا نیز همچون كشورهایی است كه ۳۹.۸ درصد بزرگسالان از چاقی رنج می برند.
منبع:

1398/12/02
13:50:28
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بیماری , پزشكی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag