ایران ویژه برنامه سال نو چینی ها را از دستور خارج كرد

ایران ویژه برنامه سال نو چینی ها را از دستور خارج كرد

بیو بگ: رویداد «ایران باشكوه»، ویژه استقبال از گردشگران چینی، تحت تاثیر ویروس كرونا، از دستور كار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خارج شد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، رویداد «ایران باشكوه» دو سال است كه همزمان با سال نو و تعطیلات چینی ها در ایران انجام می شود. چهارم تا بیستم بهمن ماه امسال به این رویداد اختصاص داده شده بود و تهران، اصفهان، یزد، كرمان، البرز، سمنان، فارس، قزوین، همدان و مناطق آزاد بعنوان شهرهای میزبان انتخاب شده بودند. همین طور سرو غذاهای چینی در رستوران ها، طراحی گشت های ویژه و متناسب با سلایق مردم این كشور، اعمال تخفیف در مراكز اقامتی، پذیرایی و فروشگاه های صنایع دستی، اعمال تخفیف در ورودیه اماكن گردشگری و موزه ها، و استقرار راهنمای چینی زبان در موزه ها و اماكن گردشگری همچون برنامه هایی بود كه با انگیزه جذب گردشگران چینی به ایران طراحی شده بود.
اینك كه شماری از گردشگران چینی برای گذراندن تعطیلات به ایران سفر كرده اند، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: این رویداد تحت تاثیر ویروس جدید كرونا از دستور كار این وزارتخانه خارج شده است.
ولی تیموری در گفت و گو با ایسنا توضیح داد: ویژه برنامه های مربوط به سال نو چینی به سبب تقارن با ایام فاطمیه عملا قرار بود از شروع هفته آتی اجرا شود كه باتوجه به شرایط پیش آمده در كشور چین و شیوع ویروس خطرناك كرونا و لزوم پیش بینی تمهیدات احتیاطی لازم عملا از برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خارج شده است.
او افزود: در همین راستا معاونت گردشگری از تاسیسات اقامتی، پذیرایی، تفریحی و گردشگری، همكاران بخش خصوصی و فعالان صنعت گردشگری كشور انتظار دارد ضمن درك دغدغه های هموطنان عزیز، تمهیدات احتیاطی لازم را در اجرای برنامه های گردشگری برای گردشگران ورودی از كشورهای مختلف به ویژه كشورهای مبتلا به ویروس كرونا در پیش بگیرند.
تیموری درباره تكلیف گردشگران چینی كه به انگیزه رویداد «ایران باشكوه» به كشورمان سفر كرده اند و انتظار دریافت خدمات وعده داده شده را دارند، اظهار نمود: آن هایی كه در ایران هستند یا حتی در ایام آتی وارد ایران می شوند، از همه تخفیفات و تسهیلاتی كه اعلام شده بود، به ویژه از فرهنگ میهمان نوازی ایرانیان بهره مند می شوند، ولی برگزاری جشن و جشنواره و اقداماتی از این دست كه گردهمایی و جمع شدن تعداد بیشتری در كنار هم را می طلبد، عملا برگزار نمی گردد.
شمار تلفات ویروس جدید كرونا تا كنون به ۱۷۰ نفر رسیده و با تایید نخستین مورد مبتلاشدن به این ویروس در تبت، حالا این ویروس در چین گسترش پیدا كرده است. دولت چین از اوایل این هفته همزمان با آغاز تعطیلات سال نو در این كشور، خروج تورهای گردشگری از چین را به حالت تعلیق درآورد. برخی ایرلاین های خارجی نیز به تمهیداتی برای محدود كردن سفر به چین دست زدند. ایران همچون كشورهایی است كه به واسطه پروازهای مستقیم و ارزان به چین، مقصد سفر و ترانزیت اتباع این كشور است، بااینكه سازمان هواپیمایی، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و وزارت بهداشت از كنترل و تب سنجی مسافران برخی پروازهای ورودی همچون چین سخن گفته اند، اما تا كنون از اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه شركت هواپیمایی كه از ایران به چین پرواز مستقیم دارد، سخنی گفته نشده است.
منبع:

1398/11/11
00:16:26
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag