واكسیناسیون بیشتر از ۱۶ هزار كودك خارجی در سیستان و بلوچستان

واكسیناسیون بیشتر از ۱۶ هزار كودك خارجی در سیستان و بلوچستان

به گزارش بیو بگ ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهار داشت: 16 هزار و پانصد كودك خارجی زیر 5 سال در طرح واكسیناسیون فلج اطفال دانشگاه علوم پزشكی زاهدان، واكسینه می شوند.


دكتر هاشمی شهری دوشنبه 30 دی ماه در بازدید از روند اجرای طرح واكسیناسیون فلج اطفال در زاهدان اظهار داشت: در طرح واكسیناسیون فلج اطفال كودكان زیر ۵ سال شهروندان خارجی در كنار ۲۲۵ هزار كودك ایرانی در ۵ شهرستان زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران از این طرح بهره مند می شوند.

وی با بیان این كه ۳ كشور نیجریه، پاكستان و افغانستان بیشترین آمار فلج اطفال دنیا را دارند، اضافه كرد: باتوجه به ترددهای مرزی اتباع كشورهای پاكستان و افغانستان با كشورمان و احتمال انتقال این ویروس، هر سال در دو مرحله این طرح اجرا می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان هم با اشاره به اینكه ۲۰ سال است در ایران گزارش فلج اطفال نداشته ایم، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان، مرزبان سلامت كشور است، به همین علت این طرح صرف نظر از ملیت و قومیت برای همه كودكان حتی كودكانی كه دارای شناسنامه نیستند نیز انجام می شود.

طباطبایی با اشاره به اینكه در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان و در حوزه دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر، این خدمات با یك هفته تاخیر ارائه می شود اضافه كرد:
درسیستان و بلوچستان باتوجه به وسعت آن، سه دانشگاه علوم پزشكی فعالیت دارند.

وی اشاره كرد: منطقه سیستان در شمال این استان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی زابل است.
منبع:

1398/11/01
21:47:12
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag