مسئول بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت:

سقط جنین ارتباطی به دكل موبایل ندارد

سقط جنین ارتباطی به دكل موبایل ندارد

به گزارش بیو بگ مسئول بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت اظهار داشت: بر مبنای بررسی های علمی انجام شده تابحال مبحث سقط جنین و ارتباط آن با دكل های مخابراتی ثابت نشده است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، علی گورانی در نشست بررسی وضعیت دكل های مخابراتی در سطح شهر تهران و ابهامات پیش رو كه بامداد امروز برگزار گردید با اشاره به آمارهای سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: میزان انرژی كه از آنتن های موبایل و در محدوده این آنتن ها ساطع می شود در كشور ما به نصف استانداردهای جهانی هم نمی رسد و مشكلی كه مردم در این پدیده با آن رو به رو هستند بیشتر جنبه های روانی دارد.
وی با اشاره به اینكه مردم نمی دانند محل زندگی شان به علت حجم آلاینده ها از انواع وای فای و بیسیم آلوده ترین بخش از زندگی شان است، اظهار داشت: با وجود اینكه به علت داشتن موبایل و دستگاه های وای فای در معرض این آلاینده ها هستیم اما بیشتر تمركز و حساسیت بر روی دكل های موبایل است كه انرژی آنها به نصفی از حد استاندارد هم نمی رسد.
گورانی با اشاره به اینكه در زمینه مضرات دكل های موبایل بیشتر از واقعیت های فیزیكی به آن پرداخته می شود، اظهار داشت: خیلی از مردم سقط جنین را به مجاورت با دكل های موبایل ربط می دهند كه بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی این مورد هیچ ربطی به هم ندارد. بیشتر مشكل در ارتباطات الكترونیكی، بحث فوبیا از استفاده در این تجهیزات است و با اینكه به سمت هوشمندی می رویم نمی توان از این ابزارها استفاده نكرد.
وی با اشاره به اینكه پدیده های روانی این مورد بیشتر از صدمه هایی است كه از تكنولوژی می گیریم اظهار داشت: باید به سمتی برویم كه فضای روانی جامعه از این مورد صدمه نبیند.
مسئول بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت با اشاره به اینكه وزارت بهداشت مسئول سلامت مردم و مهار استقرار و كاربری آنتن های موبایل درسطح شهرها است اظهار داشت: الان شاهد به هم ریختگی گسترده در استقرار دكل های مخابراتی و نیازمند ساماندهی این بخش هستیم اگر زیرساخت های كابل نوری در سطح شهر فراهم بود شاهد این حجم به هم ریختگی دكل ها در سطح شهر نبودیم.
گورانی تصریح كرد: یكی از اولین اقدامات سنجش سلامت دكل های مخابراتی، سنجش میزان انرژی آنهاست كه از جانب وزارت بهداشت به صورت مستمر انجام می شود و بر مبنای سنجش انجام شده تمام انرژی هایی كه از این دكل ها ساطع می شود در مناطق مختلف تهران زیر حد استاندارد بوده و به بیان دیگر انرژی كه به صورت غیر یون ساز از دكل های مخابراتی ساطع می شود قدرت سقط جنین را نخواهد داشت.
وی تصریح كرد: حدود استفاده از ابزارهای الكترونیكی بر مبنای مبانی علمی تعریف شده اما بهتر آن است كه تا جایی كه امكان دارد در زمینه استفاده از این ابزارها رعایت فاصله را به كار گیریم. شاید استفاده از فیبر نوری منجر به كاهش نصب و استقرار دكل ها شود اما با عنایت به هوشمندسازی محیط نمی توان به كاهش استفاده از تكنولوژی و ارتباطات امیدوار بود.
گورانی اظهار داشت: این سوال مطرح می شود كه آیا آنتن های مخابراتی سلامتی افراد را تهدید می كند باید بگوییم مقدار انرژی ای كه این آنتن ها ساطع می كند كمتر از استاندارد است اما سازمان بهداشت جهانی این مورد را تأیید كرده كه شاید بعضی از افراد به علت داشتن آلرژی حساسیت بیشتری از حد امواج داشته باشند و این مورد طبیعی است.
وی همینطور در زمینه مبحث پارازیت هم اظهار داشت: اما بر مبنای سنجش هایی كه انجام داده ایم تجمیع انرژی های دریافتی از باندهای فركانسی در سطح جامعه بسیار كمتر از حد استاندارد است و آنچه كه امروز نگرانی هایی را در سطح جامعه بوجود آورده است بیشتر جنبه روانی دارد و از این جهت ما مخالف آن هستیم.

1398/10/26
15:07:05
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag